Anasayfa / Ekonomi / Borsa kumar mıdır ?

Borsa kumar mıdır ?

Borsa Bir Kumar Mıdır

 

Yatırım Mı Yapıyorsunuz Yoksa Kumar mı Oynuyorsunuz?

 

           Kumar, beklenmedik bir şeyle başa çıkmak olarak tanımlanır. Ancak, alım satım dikkate alındığında, kumar, tanımdan çok daha karmaşık bir dinamik alır. Birçok tüccar bunu bilmeden kumar oynuyor – bir şekilde ticaret yapıyor ya da pazarlardaki başarı ile tamamen dik bir sebepten dolayı. Bu makalede, kumar oyunlarının ticaret pratiğine girdiği gizli yollara ve bir bireyi ticarete (ve muhtemelen kumar oynayabilecek) uyaran uyaranlara bakacağız.

Gizli Kumar Eğilimleri

Kumar oynama eğilimlerine sahip olmadıklarına inananların, aslında kumar oynama dürtüsüyle hareket ettikleri ortaya çıkarsa, onlara sahip olmalarını memnuniyetle kabul etmeyeceklerdir. Yine de, eylemlerimizin ardındaki yatan nedenleri keşfetmek, gelecekte karar verme şeklimizi değiştirmemize yardımcı olabilir. Gerçekte ticaret yaparken kumar oynama eğilimlerine girmeden önce, işlem yapılmadan önce birçok insanda bir eğilim belirgindir. Bu aynı motivasyon sahibi, tüccarları deneyim kazanırken ve düzenli piyasa katılımcıları olarak etkilemeye devam ediyor .

 

Sosyal Prova

Bazı insanlar borsa da alım satım ya da yatırım yapmakla ilgilenemezler, ancak sosyal baskılar onları ticarete ya da yatırım yapmaya yönlendirir. Bu, özellikle çok sayıda insanın piyasalara yatırım yapmaktan (genellikle bir boğa piyasasının son aşamasında ) bahsettiği durumlarda yaygındır. İnsanlar sosyal çevrelerine uymak için baskı altında hissederler. Böylece, başkalarının inançlarına ya da dışlanmışlıklarına saygısızlık etmemek ya da göz ardı etmemek için yatırım yaparlar.

 

Sosyal güçleri rahatlatmak için bazı esnaflar yapmak, insanlar ne yaptıklarını gerçekten bilip bilmedikleri bir ortamda kumar oynamaktan ibaret değildir. Ancak sağlam bir yatırım anlayışı olmadan finansal bir işleme girmek kumar oynamaktır. Bu insanlar seçimlerinin kârlılığı üzerinde kontrol uygulamaktan yoksundurlar. Orada birçok değişkenlerdir piyasada ve arasında yanlış yatırımcı veya yatırımcılar bir kumar senaryo oluşturur. İnsanların kaybetme ihtimalini aşmalarına izin veren bilgi geliştirilinceye kadar, gerçekleşen her bir işlemle kumar oynama gerçekleşmektedir.

 

Kumar Oynama Faktörleri

Birisi finansal piyasalarda yer aldığında, yukarıdaki sosyal prova tartışmalarına dayanan bir oyun eğrisi var, bu kumar oynamasına benziyor. Bu, bireye göre doğru olabilir veya olmayabilir. Kişinin piyasaya nasıl yaklaştığı, başarılı bir tüccar olup olmadığına veya finansal piyasalarda kalıcı bir kumarbaz olmaya devam edeceğine karar verir.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Sms ile kredi veren bankalar ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Borsa kumar mıdır ? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.