Anasayfa / Ekonomi / Borsada Kağıt Alıp Satmanın Mantığı nedir ?

Borsada Kağıt Alıp Satmanın Mantığı nedir ?

Borsada Kağıt Alıp Satmanın Mantığı

 

Borsada Kağıt Alım Satmanın Mantığı

 

           Borsa, yatırım araçları içerisinde kazancın ve kayıp riskinin en fazla olduğu alanlar içerisinde yer almaktadır. Risk faktörünün çok fazla olduğu bu yatırım aracı, aynı zamanda kısa zamanda çok fazla kazançlar sağlanmasını da sağlayabilmektedir. Bundan dolayıdır ki bir borsacının iyi kazanç sağlaması için iyi bir bilgi donanımına ve yatırım tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

 

Borsa Kağıdı Alım Satımında Dikkat Edilecek Hususlar

 

Borsa kağıdı, hisselerinin bir kısmını halka arz etmiş olan şirketlerin hisse fiyatlarını ifade etmektedir. Yatırımcılar, gelişen ekonomik süreç içerisinde şirketlerin de ekonomik gelişimleri doğrultusunda bu kağıtları belli bir miktarda alıp satarak kazanç etmeye çalışmaktadırlar. Elbetteki bu yatırımlar esnasında çok dikkatli hareket etmek gerekmektedir.

 

Ufak bir dikkatsizlik sonucu alınan yanlış pozisyonlar, yatırımcıları yüksek kayıplarla karşı karşıya bırakabilmektedir. Hisse verilerinin grafikler doğrultusunda dikkatli bir şekilde inceleyerek al sinyali ve sat sinyalini yakalamak, kazanç sağlamanın en önemli püf noktasını teşkil etmektedir. Aynı zamanda alınacak hisselerin günlük alım satım hacimlerinin incelenmesi de bir o kadar değerlidir. Öyle ki bir kağıdın alım miktarının yoksa satış miktarının mı daha fazla olduğunu incelemek mantık çerçevesinde yatırım yapmanın olmazsa olmazlarındandır.

 

Şirketlerin dönemsel kar zarar durumları da o şirkete ait kağıt alım satımını etkilemektedir. Bu nedenle yatırımcı, tüm bu detayların yanında yatırım yapacağı şirketin ekonomik durumunu, kar zarar dengelerini ve yine o şirketle ilgili güncel haberleri yakından takip etmek zorundadır.

 

Borsa Kağıdı Alım Satım Araçları

 

Günümüzde borsa oynamak ve ekonomik bilgilere ulaşmak oldukça kolay hale gelmiştir. Şirket hisselerin alım satımı özellikle en çok bankaların internet şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Hemen hemen her banka, borsa yatırımları konusunda bizlere bu imkanı tanımaktadır. Bu nedenle borsa yatırımcılarının çalışma ortamı içerisinde de yatırımlarını yönlendirebilmesi mümkün olabilmektedir.

 

Bu doğrultuda iyi bir borsa bilgisine sahip olan kişiler, doğru haberlere doğru kaynaklardan ulaşarak yatırımlarını mantıklı bir şekilde yönetebilmekte ve risk faktörünü en aza indire bilmektedirler. Kısacası kazanmak için tek yapılması gereken iyi bir donanıma sahip olmak, soğuk kanlı bir duruş ve doğru alınacak yatırım pozisyonlarıdır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Borsa kumar mıdır ? ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Borsada Kağıt Alıp Satmanın Mantığı nedir ? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.