Perşembe , Ekim 15 2020
Anasayfa / Genel / Game of thrones dizisi

Game of thrones dizisi

Bugün sizlere son zamanlarda severek izlediğim game of thrones dizisi hakkında bazı yorumlarda bulunacağım. Aynı zamanda dizide en önemli gördüğüm karakterlerin isimlerini de paylaşacağım. Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki ben diziye ilk başladığımda çok sıkılarak izlemiştim. Yaklaşık olarak ilk 3 sezon ara ara bırakıp, ara ara devam ederek diziyi izledim. Hatta bir süre komple bırakmayı da düşündüm. Bu arada dizinin dilimize çevrilmiş şekli de taht oyunları şeklindedir. Yani bazı internet aramalarında taht oyunları şeklinde görürseniz , hiç şaşırmayın derim.

Zaman içerisinde izleyebileceğim bir dizi bulamadığımda yine game of thrones dizisini izlemeye devam ettim. Ancak dizi bir süre sonra beni öyle bir içine aldı ki 4. sezondan sonraydı sanırım, 2 3 sezon birden bir kaç günde izleyiverdim. Eğer sizde çok fazla yabancı dizi izleyip game of thrones dizisinin sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız,  sadece biraz sabırlı olmanızı öneririm. Gerçekten sabrettiğinize değecek.

Game of thrones dizisinin konusu nedir?

Her sezonda farklı bir maceranın yaşandığı Game of thrones dizisinin sezonlarını ayrı ayrı anlatmak yerine, benim anladığım kadarıyla ana fikrini sizlerle paylaşmak istiyorum.game of thrones

Game of thrones dizisinin öncelikle yaşanmış olayları değil de, kurgulanmış olayları anlattığını belirtmek istiyorum. Dizi tarihte ejderhaların ve farklı cins yaratıkların olduğu bir ortamda, Westeros diye bir yerde yaşanmaktadır. Dizi de krallıklar kuzey ve güney olarak ayrılmış olsa da, demir taht denilen Westeros Hükümdarına sadık kalma zorunlulukları vardır.

Krallıkların kıyasıya taht mücadelesi yaptığı bu dizi; entrika, aşk ve son sezonlarında özellikle bol miktarda savaş içermektedir.

Game Of Thrones dizisinin oyuncuları

Dizimizde çok fazla oyuncu bulunduğu için sadece en önemli kişileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Benim çok sevdiğim veya dizide zaman içerisinde çok önemli rolleri üstleneceğini düşündüğüm kişilerde aşağıdaki gibidir 🙂

Kit Harington : Dizi de Jon Snow isimli karakteri canlandırmaktadır. Dizinin başlarında çok önemli bir rol üstlenmese de zaman içerisinde önemi artacaktır
Peter Dinklage : Dizimizde kısa boyuyla hep dalga geçilen Tyrion Lannister ismini canlandırmaktadır. Hatta Altın küre ve Emmy gibi büyük ödülleri de kazanmıştır.
Emilia Isabelle Euphemia Rose Clarke : Game of thrones dizisinide Daenerys Targaryen Khaleesi isimli karakteri canlandırmaktadır. Aynı zamanda 3 ejderhayı birden kontol ettiği için de, dizinin bazı bölümlerinde Ejderhaların Anası şeklinde de isim verilmektedir.
Lena Headey : Cersei Lannister rolünü calandıran Lena Headey dizinin en önemli bölümü olan, Westerostaki demir tahtla çok fazla içli dışlıdır. Zaten demir taht uzun bir süre hep Lannister hanedanının elinde olacaktır.
Margaret Constance Williams : Dizide Arya Stark rolünü canlandırmaktadır. Dizinin başlarında çok fazla önemsenmese de ilerleyen zamanlarda neler yaptığını sizde göreceksiniz.
Sophie Turner : Arya Stark isimli karakterin ablası olan Sansa Stark, dizide çok zor günler geçirir. Ancak zaman içerisinde kader yanında olur ve rahata kavuşur.
Nikolaj Coster-Waldau : Jaime Lannister isimli karakteri canlandırmaktadır. Dizide Jaime Lannister‘ın çok büyük bir savaşçı olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar, köylük bir alanda yaşıyorsanız evinizi fare basması gayet doğaldır. Çünkü şehirlerde bile evleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.