Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Google adsense nedir ne işe yarar?

Google adsense nedir ne işe yarar?

Daha önce google’ın bir uygulaması olan reklam verenlerin kullandığı google adwords‘ün ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatmıştık. Bugünde google adsense nedir ne işe yarar ve nasıl para kazanılır bunlardan bahsedeceğiz. Aynı zamanda google adsense ile ilgili önemli ipuçlarını da sizlerle paylaşacağız.

 

Google Adsense ne demek

Google adsense de adwords gibi aslında bir reklam ortaklığı platformudur. Ancak google adsense adwords’un aksine reklam veren değildir. Aslında tamamen Google adsense reklam verme işlemlerinin yapıldığı bir platfordumdur da diyebiliriz. Google adsense üyeliği bulunan bir kişi; buradan reklam kodunu alıp, web sitesi yada youtube kanalında paylaştığı taktirde tıklama başına belli ücretler kazanabilmektedir. Tabi bu tıklama başı ücretler içeriğinizin kalitesi ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Şimdi de bu platforma nasıl üye olabilirsiniz, ondan da kısaca bahsedelim

 

Google adsense başvurusu nasıl yapılır?

Google adsense başvurusu yapabilmeniz için, öncelikle daha önce buraya başvurmamış bir web sitesine ihtiyacınız olmaktadır. Daha önce buraya başvurup onaylanmış bir web sitesi üzerinden yapacağınız başvurular kabul edilmeyecektir. Google adsense başvurusu yapmak için https://www.google.com/adsense/ adresine girip kaydolmanız yeterli olacaktır.

Google adsense başvuru süreci; zaman zaman kısa olsa da genel olarak uzun ve meşakatli bir süreçtir. Hatta başvuran herkesin onaylanmadığını dahi söyleyebiliriz. Bazen başvurular red edilebilir.

 

Google adsense nasıl para kazandırır?

Reklam verenlerin adwords ile vermiş olduğu reklamların, sitemizde dönmesi ile tıklama başı kazançlar elde edebiliriz.Ancak burada kazandığımız paralar içeriğimizin kalitesine göre değişmektedir. Çünkü google adsense reklam politikası içeriğe göre reklam göstermeyi hedefler. Mesela sağlık ile alakalı siteniz var ise, web sitenizde sürekli sağlık ile alakalı reklamlar görünmektedir. Bu nedenle web sitenizin çok fazla ziyaretçisi bulunmasa dahi, kaliteli bir içeriği varsa güzel paralar kazandırabilir.

Google adsense para çekme işlemi nasıl yapılır?

Google adsense her ay hesabınıza para ödemesi yapabilmektedir. Fakat ödeme eşiği denilen bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemden yalnızca o ay sonunda hesabında 200 tl ve üzeri paralar bulunan, google adsense hesapları yararlanabilmektedir.

Yine google adsense reklam programı ile ilgili değişik fikirleriniz veya önerileriniz olursa yazımıza yorumlar ile destek verebilirsiniz. Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Smule nedir? başlığındaki makalemizde smule arkadaşla düet nasıl yapılır, smule canlı düet nasıl yapılır ve smule hangi telefonlar ile uyumludur ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Google adsense nedir ne işe yarar? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Akrostiş ne demek

Aslında akrostiş ve akrostiş şiir arasında hiç bir fark yoktur. Yani akrostiş, bir şiir de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.