Anasayfa / Genel / Hangi alkol kaç promil?

Hangi alkol kaç promil?

hangi alkol kaç promilDaha önceki yazılarımızda alkol hususi araç kullanımlarında 50 promil altının ceza almayacağını anlatmıştık. Şimdi bu yazımızda da hangi alkolden ne kadar içilirse, ortalama olarak ne kadar promil olacağını hesaplayacağız. Alkol promil hesaplamadan önce şunu belirtmek istiyorum ki alkol promil oranı; yaş, cinsiyet, boy, kilo ve alkol kullanım sıklığı gibi bir çok etkene bağlı olarak değişmektedir. Bizim sizlere vereceğimiz veriler ortalama bir insandaki alkol promil oranı olacaktır.

50lik 1 bira kaç promil?

Ortalama olarak varsayımda bulunursak, alkol oranı %5 olan 1 biranın promil değeri 25’dir. Bu tabii biranın içindeki alkol oranına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak piyasadaki bir çok biranın alkol oranı ortalama olarak bu değerlerde olduğu için bu rakamı dikkate alıyoruz. Mesela fıçı biraların kıvamı çok yoğun olmadığı için alkol oranının daha düşük olabileceğini düşünüyorum

50 promil altı için ne kadar bira içilmeli?
50 promil altı bir değer için, 2 tane 50 lik birayı tam bitirmemeniz gerekmektedir. 2 birayı tam bitirmeniz halinde ortalama olarak 50 promil alkol çıkma ihtimali bulunmaktadır. Fakat içtiğiniz gibi hemen trafiğe çıkmayacaksanız ve
promil değerlerinizin de bir süre sonra düşeceğini varsayarsak 2 bira içebilirsiniz, diyebiliriz.

1 duble rakı kaç promil

Rakının alkol değeri biraya göre biraz daha fazla olduğu için, size daha az içme imkanı sağlamaktadır. Ortalama olarak 1 duble rakı yoğunluğuna göre 40-50 promile kadar çıkabilir. Yani eğer zorunlu olarak alkollü araç kullanmanız gerekirse eğer, 1 duble rakı içip bir süre sonra otomobil kullanabilirsiniz. Tabii hiç bir şekilde rakı ile de araç kulllanmanızı önermiyoruz.

1 bardak kadeh kırmızı şarap kaç promil

1 bardak kırmızı şarapın, rakıya göre alkol oranı biraz daha düşüktür. Hatta 1 şişe biraya göre de daha düşüktür. 1 kadeh kırmızı şarapın maksimum çıkaracağı promil miktarı 20’dir. Yani 2 kadeh kırmızı şarap içmeniz halinde de promil miktarınız 50’nin altında kalacaktır.

Yukarıda en çok tüketilen şarap, rakı ve biranın promil değerleri hakkında bilgi verdik. Bunların dışında 1 duble viski kaç promil, 1 bardak votka kaç promil ve 1 bardak tekila kaç promil sorularınız içinde aşağıda tek tek yazan bir tablo hazırladık:

1 duble votka kaç promil : 1 duble votkanın promil miktarı rakınınkine benzerdir. Dilerseniz 1 duble rakı yerine 1 dublke votka tüketebilirsiniz.

1 duble tekila kaç promil: 1 duble tekilanın da alkol değerleri rakının oranlarına yakındır. Ancak 60 promil gibi rakamlara ulaşma ihtimali de bulunmaktadır.

1 duble viski kaç promil : Özellikle kış aylarında insanın içini ısıtan yapısıyla çok tercih edilen viskinin promil mitarı 50’dir.

Yazımızdan şunu anlıyoruz ki, bira dışında diğer alkol içeren hemen hemen bir çok içeceğin bir dublede içerdiği promil miktarı benzerdir. Yine son olarak tekrarlamak istiyorum; alkol alacağınız zamanlarda ya yanınızda şoför götürün ya da ulaşımınızı taksiyle sağlayın.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Hangi alkol kaç promil? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.