Anasayfa / Seyahat / Sonbaharda İstanbul

Sonbaharda İstanbul

Sonbaharda İstanbul

“Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil.” – Epiktetos

Güneşin dünyaya düşen ışıklarını en parıltı şekli yansıtan dalgaların olduğu bir sahilden, el değmemiş yeşilin sarılıp sarmaladığı gizemli ormanlara … Siz nerede olmak isterdiniz? Devasa binalarla çevrili ve kalabalıklarla dolmuş şehirlerin içinde, özellikle iş hayatının içerisinde yer alanlar için hayat kimi zaman gerçekten zor olabiliyor. Yoğun ve tempolu çalışma yaşamı stres, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel sağlık sorunlarına dahi yol açabilir. Durum böyle olunca kimi zaman katlanılamaz bir keşmekeşe dönüşen şehirden kaçmak için en iyi fırsat kendimiz için ayarladığımız kısa süreli tatiller.

Harika bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye yıl içerisinde birçok seyahat düzenleyerek farklı noktaları keşfetmek için en uygun ülkelerden bir tanesi. Kendi içerisinde ayrılmış coğrafi bölgelerinden hemen hemen her şehrinde keşfedilmeyi bekleyen farklı yerleri bulunuyor. Köklü geçmişinin günümüze bırakmış olduğu mirası nedeni ile otobüs bileti satın alarak gidebileceğiniz, gezip görebileceğiniz oldukça fazla yer mevcut.

Şüphesiz Türkiye’nin en gözde, en güzel illerinden bir tanesi ülke için bir sembol haline gelmiş olan İstanbul’dur. Şehir coğrafi olarak Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan bir köprü görevi gördüğünden jeopolitik önemi son derece büyük. Bu nedenle şehrin geçmişinden günümüze tarihin en önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olduğunu görüyoruz. Geçmişinin zenginliği nedeni ile günümüzde görülmeye değer pek çok esere ev sahipliği yapan bu şehir 2010 yılında Avrupa kültür başkenti seçilmiştir. Otobüs bileti alarak şehre ulaştığınızda, “Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmed Cami, Eminönü, Galata Kulesi, Kız Kulesi” gibi gezilmesi gereken birçok yeri ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin yerli ve yabancı olmak üzere en çok ziyaretçi alan şehri

İstanbul günümüzde 18 milyona yaklaşan nüfusu ile birlikte ülkenin en kalabalık yeridir. Ülkenin farklı kesimlerinden bir araya gelerek yaşayan insanlar kozmopolit bir toplum yaşamına neden olmuştur. Bu nedenle ülkenin herhangi bir noktasından otobüs bileti satın alarak İstanbul’a geldiğinizde Türkiye’de ünlü olan pek çok farklı lezzetti tatmanız da mümkün. Seyahat için tercih edilen bir şehrin en önemli noktalarından biri de konaklama imkanları. İstanbul, Türkiye’nin yerli ve yabancı olmak üzere en çok ziyaretçi alan şehri. Pek çok benzersiz özelliği ile dünyanın her yerinden misafirleri ağırlayan bu şehirde konaklama imkanları da gelişmiş durumda.

İstanbul’a Ulaşım

Ülkenin hemen hemen her noktasından Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Nilüfer Turizm gibi sektörün önde gelen firmalarından yada yerel otobüs firmalarından otobüs biletlerini satın alarak kolayca gidebileceğiniz İstanbul’da herşey gibi ulaşım da çok gelişmiş durumda. İstanbul otobüs bileti aldıktan sonra geldiğiniz bu şehir içerisinde yapacağınız sayısız aktivite olduğu gibi aynı zamanda gezilip görülmesi gereken de onlarca yer bulunuyor.

Böylesine güzel bir şehre Türkiye’nin her yerinden otobüs bileti alarak yıl içerisinde birden fazla kez ziyarette bulunabilirsiniz.  Ancak yıl içerisinde düzenleyeceğiniz bu seyahatler sonrasında bütçenizde istemediğiniz rakamların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu konuda hayatımızın hemen hemen her alanında bizlere kolaylık sağlayan internetten yardım alabilirsiniz. NeredenNereye.com tam 18 yıldır, kullanıcılarına ucuz uçak ve otobüs bileti imkanı sağlayarak zamandan ve paralarından tasarrufta bulunmaları için yardımcı oluyor. Türkiye’nin her noktasından internete bağlanarak, bilgisayarınız ve mobil cihazlarınızdan bağlanabilir, kalkış ve varış noktasını seçtikten sonra kendinize en uygun otobüs biletini ya uçak biletini dakikalar içerisinde satın alabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gezilebilecek Tarihi Yerler başlığındaki makalemizde en iyi yerler ve gezilebilecek tarihi yerler ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Sonbaharda İstanbul makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.