Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır

Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır

Sonsuzluk işaretini bilgisayar, iphone, android gibi hemen her yerde kullanabileceğiniz tekniklerle anlatacağız.Yazımızda sonsuzluk işaretinin anlamı, nereden geldiği gibi bir çok konuya da ekstra olarak değineceğiz.

Bilgisayardan Sonsuzluk ( ∞ ) yapımı

Bilgisayarımızdan sonsuzluk işaretini yapmanın en kolay yolu ALT+8734 tuşlarına basmak olacaktır veya direk ( ∞ )  buradan kopyala yapıştır tekniği ile sonsuzluk işaretini istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Zaman zaman yukarıda yazdığımız tuşlamayı yaptığınızda farklı simgeler çıkabilmektedir.Bunun için en garantili yöntem sonsuzluk simgesini kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırmadır.

İphone, İnstagram ve Android’de  ( ∞ ) yapımı

Malesef İos, İnstagram ve Android klavyelerinde sonsuzluk tuşunu direk basarak yapma veya herhangi bir tuşa basıp çıkarma şansımız bulunmamaktadır. Bu nedenle yine en garanti tekniğimizi uygulayarak sonsuzluk işaretini kopyalayıp uygulamak istediğimiz yere yapıştırıyoruz.

Sonsuzluk İşareti Anlamı Nedir?

Günümüzde; sevgililer günü, anneler günü, evlilik yıl dönümleri, doğum günleri gibi bir çok özel günde sonsuzluk işareti ile alakalı bir çok hediye alınmaktadır. Tabi ki her zaman en popüleri kolyedir.

Günümüzdeki anlamları:

  • Sevgiliye ise , aşkımız sonsuz oldun
  • Arkadaşa ise, dostluğumuz daim olsun
  • Anneye, babaya ise sonsuza kadar sizi seveceğim anlamı
  • Bazı arkadaşlar da anlamından ziyade şeklini çok severek  dövmesini yaptırmaktadır.

Kısaca sonsuzluk işaretinin anlamı neyin yanına gelirse onu sonsuzluğa iter diyebiliriz.

Sonsuzluk işareti hikayesi nereden gelir

John Wallis isimli bir matematikç tarafından bulunan sonsuzluk işareti nasıl bulunduğu hakkında tam net bilgiler bulunmuyor. Bu simgeyi Romalılar 1000  rakamı olarak, Yunanlılar da 10000 olarak kullanmışlardır. Günümüzde de matematik, fizik gibi bilim dallarında çokça kullanılmaktadır.
Sonsuzluk İşareti İğne Oyası
Bunu görünce çok şaşırdım ve son olarak bunu da paylaşmak istedim. Yazımızda anlattığımız işaretin iğne oyası biçimde yapılmış halini bile yapmışlar.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi 1 adet kırmızı- beyaz, 2 adet de yeşil-beyaz olmak üzere toplamda 3 adet iğne oyası bulunmaktadır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan İnstagramda zengin görünmek için ne yapmalı? başlığındaki makalemizde instagram zenginleri nasıl paylaşımlar yapar, instagramda nasıl zengin görünülür ve instagramda zengin adam nasıl bulunur ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

instagram hikayeye konum ekleme

instagram konum ekleme

Bugün paylaştığınız hikayelerde ve attığınız fotoğraflarda instagram konum ekleme işleminin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgi vereceğiz.Ancak ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.