Perşembe , Ekim 15 2020
Anasayfa / Şiirler / Akrostiş Şiirler / Aysu ismine akrostiş şiir

Aysu ismine akrostiş şiir

Yavaş yavaş yazdığım akrostiş şiirlerin sonuna geliyoruz arkadaşlar, bir süre akrostiş şiir paylaşmaya ara vermeyi düşünüyorum. Ancak bundan önce Aysu ismine yazmış olduğum akrostiş şiiri sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazımızda yine; Aysu ismine akrostiş şiir paylaşımı yapacağız , Aysu isminin anlamını açıklayacağız kısaca Aysu ismini detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağız. İlk önce Aysu ismi için yazmış olduğumuz akrostiş şiiri sizlerle bir paylaşalım.

Anilarim depresti seni gorunce
Yine beni benden aldin gozlerinle
Su uyusa bile artik sayende ben uyuyamam
Unutupta seni kalbimden atmaya dayanamam

Şiirimizde Aysu isimli kişiye duyulan aşk anlatılmaktadır. Yine şiirimizde baş harflerini kalın yaparak, Aysu ismini ortaya çıkarttım. Sizlerinde yazmış olduğu Aysu ismine akrostiş şiir var ise gönderirseniz yazımıza dahil edebiliriz. Şimdi de Aysu ismine akrostiş şiir yazdıktan sonra Aysu isminin anlamını inceleyerek yazımıza tam gaz devam ediyoruz.

Aysu isminin anlamı
Aysu isminin anlamı, Su gibi berrak tertemiz bir ay anlamına gelmektedir. Ayrıca Aysu isminin Kuran’da geçmediğini söyleyebiliriz. Aysu ismi, bazı yörelerde her ne kadar erkeklerde de kullanılmış olsa da aslında bir kız ismidir. Aysu ismine bir renk verecek olursak, isim pembe rengi hak etmektedir. Ülkemizde çok fazla kullanılmasa da, modern kullanılan isimler arasında yer almaktadır

Önceki yazılarımız arasında bulunan Merve ismi ile ilgi akrostiş şiir başlığındaki makalemizde çakıl taşı ve merve anlamı ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

elif müge

Elif Müge ismine akrostiş şiir

Önceki yazımızda söylediğimiz gibi akrostiş şiirler paylaşmaya devam ediyoruz.Bugün de yazarlarımız arasında bulunan Elif Müge …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.