Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Facebook / Facebookta yoruma kişi etiketleme nasıl yapılır

Facebookta yoruma kişi etiketleme nasıl yapılır

Bazen yorum yapıp bir kişiyi facebook’un bazı bölümlerinde etiketlememiz gerekebilir. Etiketleme işlemi genelde bir yoruma, fotoğrafa, konuma yada herhangi bir videoya yapılabilmektedir. Facebookta kişi etiketleme mantığı her alanda aynı mantıkla ilerlemektedir. Şimdi sizlere kolay bir şekilde etiketleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Facebook etiketleme nasıl yapılır?

Facebookta herhangi bir kişiyi veya bir sayfayı etiketlemek için @ simgesine basmamız ve kişinin ismini yazmamız yeterli olacaktır. Hatta klavyeden @ simgesine basıp o kişinin baş harfini yazdığınızda sizlere, o baş harfle başlayan kişileri listeleyecektir. Siz de etiketlemek istediğiniz kişiyi rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Aşağıda yer alan resimde de kişi etiketleme ile alakalı bir fotoğraf bulunmaktadır. Bu şekilde etiketlemek istediğiniz kişiyi kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

facebook kişi etiketleme

Facebookta kişi etiketleme yapıldığında bildirim gider mi?

Facebookta kişi etiketleme yapıldığında tabii ki de bildirim gider. Hatta bazı kişilerin güvenlik ayarlarından dolayı onay verilmeden duvarında da listelenmez. Facebookta herhangi bir kişiyi yada sayfası etiketlediğiniz de herkese bildirim gider.

Facebookta fotoğraf etiketi nasıl kaldırılır

Zaman zaman hiç beğenmediğimiz fotoğraflara arkadaşlarımızdan bizi etiketleyenler olabilir. Bu şekilde bir fotoğraf eklendiğinde diğer arkadaşlarınızın görmesini istemeyebiliriz. Bunun için fotoğrafın sağ üst köşesinde yer alan 3 noktaya tıklamamız ve etiketi kaldır dememiz yeterli olacaktır. Birde şöyle bir durum var etiketlendiğiniz gönderiden etiketi kaldırdığınızda arkadaşlarınız size trip atabilir. Bunların da önüne geçmek için de etiketi kaldırmadan zaman tünelinde gizle seçeneğini kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de fotoğraflar sizin profilinizde gizlenecektir.

facebook etiket kaldırma

 

Facebook kişi etiketleme ve facebook etiket kaldırma işlemlerini yukarıda anlattığımız şekilde çabucak yapabilirsiniz. Yine bununla alakalı sorunlar yaşarsanız yorum olarak belirtebilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Facebook hesap silme ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Facebookta yoruma kişi etiketleme nasıl yapılır makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.