Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / İnstagram / instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur?

instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur?

İnstagramda arşivlenen fotoğrafların nerede olduğundan önce; arşivleme seçeneği ne işe yarar, fotoğraflar nasıl arşivlenir biraz onu ele alalım. İnstagramda arşivleme seçeneği ile, beğendiğiniz herhangi bir fotoğrafı kolayca kendiniz için ayrılan bölüme kaydedebilirsiniz.

İnstagramda fotoğraflar nasıl arşivlenir?
İnstagramda beğenmiş olduğunuz herhangi bir fotoğrafa daha sonra bakmak isteyebilirsiniz. Fakat genelde aradığınız bu fotoğrafı bulmak neredeyse imkansızdır. Bunların önüne geçmek için çıkarılmış olan bu arşivleme sisteminde fotoğrafı kaydetme işlemi oldukça basittir. Aşağıda yer alan resimde görmüş olduğunuz gibi beğendiğiniz herhangi bir resmin sağ alt bölümünde yer alan(kırmızı ile yuvarlak içerisine aldığımız bölüm) bölüme bastığınızda fotoğrafınız arşivinize eklenecektir.

Peki arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur?

Yazımızın ana başlığının cevabını da şimdi veriyoruz. Yukarıda anlattığımız şekilde arşivlediğiniz fotoğrafları görmek için öncelikle kendi profilimize giriyoruz. Kendi profilimizi açtıktan sonra yine kaydetmek için bastığımız simgenin aynısını göreceksiniz. Aşağıdaki resimde de yine kırmızı ile yuvarlak içerisine aldım. Buna bastığınızda daha önce arşivlediğiniz tüm fotoğraflara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

İnstagram arşivleme özelliğinin avantajları nelerdir?

Bu özellik sayesinde instagramdan herhangi bir fotoğraf indirmeden kendinize çok güzel bir arşiv yapabilirsiniz. Fotoğrafları kendi cihazınıza kaydetmeyeceğiniz için telefonunuzun hafızasında da herhangi bir yer kaplamayacaktır.  Fotoğrafları tekrar görmek için tek yapmanız gereken yukarıda yazdığımız adımları gerçekleştirmektir. Bu arada son bir şey daha eklemek istiyorum ki, bu özellik eski sürüm instagramlarında bulunmayabilir. Bu nedenle telefonunuzda yer alan instagram progamınızın son sürüm olmasına lütfen diklat edin

Önceki yazılarımız arasında bulunan instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

instagram hikayelerinde eski fotoğrafları paylaşma

instagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma

İnstagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma işleminin nasıl gerçekleştiğini kısaca ve hızlıca şimdi anlatacağız.Bildiğiniz gibi insatagran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.