Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / İnstagram / instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor

instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor

instagramda beğeniler neye göre sıralanıyorBize yoğun olarak en çok gelen sorular arasında yer alan instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor? hemen hemen her instagram kullanıcısının merak ettiği bir konu haline gelmiştir. Özellikle beğendiği kişilerin üst sıralarda çıktığını görenler hemen beni çok takip ediyor sanırım o yüzden en üstlerde çıkmış gibi düşüncelere kapılabilirler. Ancak instagramın bu konu ile alakalı yaptığı herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Geçmişte instagram beğeni ve hikaye görülme sıralaması eskiden yeniye olacak şekilde gidiyordu. Fakat günümüzde zaman zaman rastgele, zaman zaman da etkileşimden dolayı bir sıralama değişikliği yapabiliyor. Yani aslında konumuza dönecek olursak hem hikaye görülmelerin de, hem de beğeni sıralamasında birbirini sürekli stalklayan insanların üst bölümde çıktığı görülmektedir. Bence artık instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor az çok kafanızda bir kurgu oluşmuştur diye tahmin ediyorum.

İnstagram takipçileri neye göre sıralanır?
Takipçi listesinde ise durum bu şekilde değildir. Takipçi listesi sıralaması, tamamen eskiden yeniye olacak şekilde ayarlanmıştır. Bunu zaten kendinizde sizi en son takip eden kişiye bakarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tabii ki şunu da belirtmek istiyorum ki, bugün bu şekilde sıralanan bir teknoloji zaman içerisinde değişikliğe uğrayıp sıralama sistemlerinde farklı teknikler uygulanabilir.

İnstagram hashtag sıralaması
İnstagramda yer alan hashtag sıralamaları ise tamamen paylaşım sayısı ile doğru orantılı biçimde düzenlenmektedir. Yani dünyada ne kadar çok insan o hashtag’i paylaştıysa o kadar üst sıralarda görünecektir. Yine bir hashtag’i yazarken yanında paylaşım sayısını görebilir ve en çok paylaşılanın en üstte olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Yazımız bu kadar arkadaşlar yine instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor ile alakalı kafanıza takılanlar olursa, ilk olarak instagram kategorisinden araştırabilirsiniz. Eğer orada aradıklarınızı bulamazsanız yorum olarak yazımıza dahil edebilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan İnstagramda gönderi bildirimi açınca bildirim gider mi? başlığındaki makalemizde gönderi bildirimi aç ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

instagramda beğeniler neye göre sıralanıyor makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

instagram hikayelerinde eski fotoğrafları paylaşma

instagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma

İnstagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma işleminin nasıl gerçekleştiğini kısaca ve hızlıca şimdi anlatacağız.Bildiğiniz gibi insatagran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.