Perşembe , Ekim 15 2020
Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / İnstagram / İnstagramda canlı yayını kaydetme

İnstagramda canlı yayını kaydetme

Şimdi de instagramda canlı yayın açma , instagramda canlı yayını kaydetme ve instagramda bir canlı yayına katılma işleminin nasıl yapıldığını madde madde inceleyeceğiz. Genelde insanlar instagram canlı yayın özelliğini özel bir yere gittiğini takipçilerine duyurma amaçlı kullanırlar. Hatta bazıları, tüm takipçilerinin görmesi için bu canlı yayını hikayesinde paylaşarak herkesin görmesini sağlar. İşte bizde bu yazımızda; canlı yayın açma, canlı yayına katılma ve canlı yayını kaydetme işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağız.

İnstagramda canlı yayın açma

İnstagram canlı yayın açmak oldukça basittir.Aslında normal hikaye oluşturma işleminden çok fazla bir farkı yoktur şimdi 3 adımda nasıl canlı yayın açılır hemen yazalım.

  1. Aşağıda resimdeki gibi yuvarlak hikaye atma bölümüne basıyoruz
  2. Aşağıda normal olasan seçeneği Canlı olarak değiştiriyoruz
  3. Son olarak Canlı Video Başlat düğmesine bastığımızda canlı yayınınız başlayacaktır.

instagram canlı yayın açma

Telefona instagram canlı yayın kaydetme işlemi nasıl yapılır

İnternet aramalarında baktığım kadarıyla insanlar, canlı yayını telefona kaydederken ekstra bir program gerektiğini düşünüyorlar. İnstagramda yaptığınız canlı yayınları kaydetmek için ekstra herhangi bir programa ihtiyaç yoktur. Canlı yayını durdurduğunuzda, aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi canlı video sona erdi ekranı gelecektir.Kırmızı ile işaretlediğimiz kaydet yazan bölüme bastığınızda yaptığınız canlı yayın telefonunuza kaydedilir. İnstagram canlı yayın indirme işlemini bu şekilde yapabilirsiniz.
canlı yayın kaydetme

İnstagram canlı yayın hikayede nasıl paylaşılır

İnstagram canlı yayını hikayede paylaşmak içinde yine yukarıdaki resimden yola çıkıyoruz. Yeşil ile yuvarlak içine aldığımız paylaş butonuna bastığınızda hikayenizde paylaşılacaktır. Ancak mavi ile işaretlediğimiz 24 saatlik paylaşımın aktif olmasına lütfen dikkat ediniz.Bunların dışında instagram canlı yayın sorunu ve instagramda canlı yayın gizleme ile alakalı problemler yaşarsanız eğer, yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede bulunur? ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

instagram hikayelerinde eski fotoğrafları paylaşma

instagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma

İnstagramda eski fotoğrafları hikayede paylaşma işleminin nasıl gerçekleştiğini kısaca ve hızlıca şimdi anlatacağız.Bildiğiniz gibi insatagran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.