Anasayfa / Genel / Vücudumda Yanık İzi Var Polis Olabilir Miyim?

Vücudumda Yanık İzi Var Polis Olabilir Miyim?

Merhaba arkadaşlar, bugün yine çok merak edilen konulardan birini sizlere sunuyoruz. Bugünkü sorumuz vücudumda yanık izi var polis olabilir miyim? Bir çok Türk gencinin aklını karıştıran bu soruya bakalım biz nasıl cevap vermişiz.

Arkadaşlar, vücudumda yanık izi var polis olabilir miyim? sorusunun cevabı polis başvuru şartlarında kesin olarak geçmektedir. Maddeye göre vücudunun görünür yerlerinde yara ve yanık izi gibi tespit edici unsurlar bulunan kişiler maalesef polisliğe alınmıyorlar. Fakat bu konuda ki son kararı hastane nihai raporu ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Görünür yerdeki yaralarınızın büyüklüğü ve şekli de elenmenizde aktif rol oynayan bir unsurdur. Eğer görünür yerinizdeki bir yara veyahut yanığınız küçükse pek fazla önemsemeye de bilirler. Bu birazda sizi kontrol eden doktor veyahut polisin inisiyatifine kalmış bir durumdur. Çünkü iki farklı kişi, iki farklı ilden sağlık taramasına girdiğinde ikisinde de aynı küçük yara olsa bile biri elenirken biri kazanabiliyor. Lakin şunu da unutmamak gerekiyor. Sizi sadece polisliğe ilk adım attığınızda yani başvuru sürecinde eleyebilirler diye bir şey yok. Siz mezun olana kadar sizi her an eleyebilirler. Bunu okuduğunuz Polis Meslek Yüksek Okulu(PMYO) veya Polis Akademisi(PAEM)’in son günü de yapabilirler. Fakat siz mezun olduktan sonra herhangi bir yaradan meslekten ihraç edilmezsiniz. Çünkü görev sırasında oluşan yara ve yanıklardan mesul tutulmuyorsunuz. Fakat şunu belirtelim ki vücudumda yanık izi var polis olabilir miyim sorusunun tam olarak cevabını sağlık kontrolünde alacaksınız.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Vücudumda Yanık İzi Var Polis Olabilir Miyim? makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.