Anasayfa / Genel / Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim?

Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim?

Gözünden bir derece dahi şüphe eden her Türk gencinin aklına takılan sorulardan biri ”gözüm bozuk asker olabilir miyim?” sorusudur.

Her Türk asker doğar cümlesinden de yola çıkacak olursak asker olmayı istemek her Türk genci için doğaldır. Fakat gözüm bozuk asker olabilir miyim sorusu askere alımları etkilemektedir. Çünkü askere alımlarda bir numaralı etken bireyin asker olduğunda savaş kabiliyetlerine tam olarak hakim olmasıdır. Eğer gözünüzün ölçü derecesi düşükse askerliğe başvurduğunuzda bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Fakat gözünüzün ölçü derecesi büysekse maalesef asker alımlarında elenme şansınız %99.9 oranındadır. Çünkü göz konusunda aşırı bir dikkat gösterilmektedir.
İlk gittiğiniz mülakatlarda ”gözüm bozuk asker olabilir miyim?” sorusunu gözünüz bozuk olduğu halde geçerseniz, ikinci mülakatlarda hastaneden istedikleri raporda gözünüzün bozuk olduğunu belli etmek zorunda kalırsınız. Böylece ilkini geçmiş fakat ikincisinde elenmiş olursunuz. Bu yüzden hiç başvuru yapmasanız daha iyi olacaktır.

Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? Hiç Şansım Yok Mu?

Elbette ki gözü bozuk olanlarında asker olma şansı vardır. Günümüz teknolojisinde göz tedavisi olanların gözlerinin %0 dereceye kadar düzeldiği görülmektedir. Zaten askeri alımlarda da %1 gibi bir bozukluğa edilmemektedir. Göz ameliyatı sayesinde göz bozukluğu derdinden kurtularak askerliğe başvurabilirsiniz. Subaylık gibi rütbeli askerlik yapmak istiyorsanız göz ameliyatının hiç bir sakıncası yoktur ve bir çok insan göz ameliyatı olarak askerlik sınavlarına girip kazanmıştır. Bu sayede şuanda askeri olarak görevlerini yapmaktadırlar.

Önceki yazılarımız arasında bulunan İstanbul'da Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler başlığındaki makalemizde istanbulda spor salonu açmak ve istanbulda spor salonu yerleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda ehliyetimi kaybettim nereye başvurmam gerek konusunu işleyeceğiz. Eski ehliyetlere baktığımızda kimlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.