Anasayfa / Genel / İngilizce Nasıl Geliştirilir

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce öğrenebileceğinize değineceğiz.

Öncelikle şunu bilmek gerekir ki İngilizce günümüzde uluslararası dil olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden Türkiye’de iyi bir konuma gelebilmeniz için İngilizceyi çok iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Tabi ki sizin yapacağınız işe göre de İngilizce seviyeniz değişmektedir. Peki iyi bir iş bulmak için tek dil bilmek yeterli mi? Maalesef ki günümüzde bir çok iş için iki dil istemektedirler. Günümüzde yapacağınız iş dil gerektiren bir şey olmasa bile kıyaslama yapmak için kullanıyorlar.

Peki İngilizce Nasıl Geliştirilir?

Arkadaşlar, ilk yol olarak kurslara başvurabilirsiniz. Eğer yeteri kadar kursa ayıracak bütçeniz veyahut zamanınız yoksa evden İngilizce videoları izleyebilirsiniz. Evden izlediğiniz videoları düzenli olarak yaparsanız daha da verimli olacaktır. Çünkü evde izlediğiniz videoyu tek başınıza izleyeceksiniz. Kursta ise 5-6 kişi ile birlikte dinleyeceksiniz. Tabi bu sayı gittiğiniz kursa göre de değişmektedir.

Bir başka kolay ve eğlenceli yöntem olarak oyun oynayabilirsiniz. Oynadığınız İngilizce oyunlar dilinize büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. İlk olarak dilinizi oyunlarla bir ölçüye kadar getirirsiniz. Daha sonra online oyunlar ile İngilizcesi ana dili olan insanlarla diyaloglar gerçekleştirirsiniz. Sonra yazışmalarınızın iyi olduğunu düşündüğünüzde İngilizce alt yazılı İngilizce filmler izlemeye başlarsınız. Daha sonra ise alt yazıyı ortadan kaldırarak İngilizce film izlemeye başlarsınız. Bu yöntemle hem yazmanız hem duymanız düzelecektir.

Yurt dışına çıkma fırsatınız yoksa İngilizceyi tamamen öğrenebilmek için Speaking cafelere gidebilirsiniz. Türkiye’de belli yerlerde olan bu cafelere insanlar konuşmak için geliyorlar. Oraya gittiğinizde konuşmaları anlamasanız da bir şekilde sizi konuşmanın içine dahil ederler. Böylece İngilizceyi konuşmayı da öğrenebilirsiniz. Bu sayede de İngilizce nasıl geliştirilir sorusu ortadan kalkmış olur ve diğer dillere yönelebilirsiniz. Ne demişler bir dil bir insan.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

İngilizce Nasıl Geliştirilir makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda ehliyetimi kaybettim nereye başvurmam gerek konusunu işleyeceğiz. Eski ehliyetlere baktığımızda kimlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.