Anasayfa / Genel / Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım?

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar, köylük bir alanda yaşıyorsanız evinizi fare basması gayet doğaldır. Çünkü şehirlerde bile evleri fare basabiliyor. Peki evi fare bastı ne yapmalıyım deme hakkınız yok mu? Tabi ki var. Çünkü fare evde pek beslenecek bir hayvan değildir. Tabi sokak faresiyse.

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım?

Öncelikle evinizi fare bastığında nereden girmiş olabileceğini kestirmeniz gerekiyor. Çünkü fare için kuyruğunun geçtiği delikten dahi geçebilir sözü ortalıkta meşhurdur. Evinizin özellikle gizli kalmış bölgelerindeki delikleri tek tek kapatmanız gerekiyor. Bu sayede diğer haşere türlerinin de evinize girmesini önlemiş olacaksınız. Tüm delikleri kapattıktan sonra evdeki fareleri dışarıya çıkartmanın zamanı gelmiştir.

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım: İlaçlama

İlk yöntem olarak evinizi ilaçlatabilirsiniz. Bu sayede evde başka böcek türleri de varsa hepsi ölmüş olur. Tüm delikleri de kapattığınız için de bir daha evinize haşere türü girmeyecektir. Ayrıca en etkili çözüm olduğunu söylemekte fayda vardır.

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım: Yanmış toz şekeri ve Nane

Farelerin en önemli özelliklerinden biri kokuyu çok iyi alabilmeleridir. Yanmış toz şekeri veyahut naneyi geçtikleri bölgelere sürerseniz şeker ve nane kokusu fareyi itecektir. Bu sayede ortaya çıkartarak evden yollayabilirsiniz.

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım: Yakalama

Çizgi filmlere konu olduğu gibi kapan kurma pek etkili olmasa da kapan kurabilirsiniz. Bunun haricinde fare zehirleri satılmaktadır. Ek olarak fareyi yakalayabilmek için kuvvetli yapıştırıcılar vardır. Bir kartonun üstüne yapıştırıcıyı dökerek farenin yakalanmasını sağlayabilirsiniz. Fare için özel olarak geliştirilmiş yapıştırıcılar çok güçlü olduğundan dolayı fare yakalandığı taktirde bir daha kurtulamayacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Evi Fare Bastı Ne Yapmalıyım? makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda ehliyetimi kaybettim nereye başvurmam gerek konusunu işleyeceğiz. Eski ehliyetlere baktığımızda kimlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.