Anasayfa / Genel / İstanbul’da Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler

İstanbul’da Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler

Merhaba arkadaşlar, birçok sporcunun ileriye yönelik düşüncelerinde elbette İstanbul’da spor salonu açmak vardır. Tabi İstanbul’da spor salonu açmak fikri oturduğunuz ve yaşadığınız semte göre değişmektedir.

İstanbul’da Spor Salonu Açmak Maaliyetlidir.

Öncelikle belirtmek gerekir ki İstanbul gibi büyük bir şehirde spor salonu açabilecek büyüklükte yer satın almak veyahut kiralamak oldukça masraf gerektiren bir iştir. Zira spor salonunun ölçüleri en az 100 m2 olmak zorundadır. Tabi İstanbul’da spor salonu açmak için ille de çok duyulan yerleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Örneğin:Taksim, Şişli Osmanbey vs. örnekte yer alan yerlerde dükkan kiraları veyahut fiyatları çok uçuk rakamlara gelebilmektedir. Lakin iyi yanı ise oralarda spor salonu açtığınızda alacağınız aylık veya yıllık fiyatlar daha yüksek olacaktır.

İstanbul’da Spor Salonu Açmak Yerden Yere Göre Değişir.

Yukarıda da belirttiğim gibi spor salonu gelirleri ilçeden ilçeye göre değişmektedir. Öncelikle kafanızda belirlemeniz gereken spor salonunu ne üzerine açacağınızdır. Çünkü dükkan boyutlarını ve genişliğini de ona göre ayarlamak zorundasınız. Örneğin: Mücadele sporları üzerine bir kulüp açıyorsanız gerekli malzemelerin sığması gerekir. Ayrıca kullanılacak malzemerin temini için de bütçe ayırmanız gerekmektedir. Çünkü insanlar görselliğe önem verir. Mücadele sporları için açtığınız bir spor salonunda en basit örnek olarak tatami olmazsa hem sakatlıklara neden olabilir hemde sporcu kaybına yol açabilir.

İkinci olarak body veya fitness olarak spor salonu açabilirsiniz. Body aletleri mücadele sporları için kullanılan malzemelerden daha maliyetlidir. Fakat üye sayısı bakımından daha kapsamlıdır. Bu yüzden spor aletlerinizi iyi yerlerden ve tercihen sıfır olarak almanız gerekir. Eğer sıfır değilse bakımlarının yapılmış olması kontrol edilmelidir.
Son olarak spor salonunuzun alanı büyük ise Body-Fitness-Mücadele sporlarını aynı anda verebilirsiniz. Tabi bunun için body alanını ayrı mücadele sporu alanını ayrı olarak salonunuzda düzenlemelisiniz. Bu sayede daha çok insana hitap etme özelliğine de kolayca kavuşabilirsiniz.

Ek olarak İstanbul’da spor salonu açmak için antrenör belgeniz olmalıdır.

Hangi alanda faaliyet gösteriyorsanız o alana dair Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylı antrenör belgeniz sorulmaktadır. İstanbul’da spor salonu açmak için antrenör belgenizi en kısa sürede temin etmeniz gerekir. Ayrıca sadece İstanbul’da spor salonu açmak için değil tüm illerde spor salonu açmak için antrenör belgesi gerekmektedir.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Mevlid Kandili nedir ? Mevlid kandili ibadetleri nelerdir? başlığındaki makalemizde DİLEK DUASI, MEVLİD KANDİLİ DİLEK DUASI ve MEVLİD KANDİLİ’NDE NELER YAPILIR? ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

İstanbul’da Spor Salonu Açmak İçin Gerekenler makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda ehliyetimi kaybettim nereye başvurmam gerek konusunu işleyeceğiz. Eski ehliyetlere baktığımızda kimlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.