Anasayfa / Genel / Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda ehliyetimi kaybettim nereye başvurmam gerek konusunu işleyeceğiz. Eski ehliyetlere baktığımızda kimlik yerine de geçiyordu. Bu yüzden eski ehliyetinizi kaybettiyseniz biran önce bulmanız veyahut yenisini çıkartmanız gerekiyor. Yeni ehliyetler ise elektronik olduğundan dolayı hemen telaşa kapılmanız gerekmiyor.

Öncelikle ehliyetimi kaybettim sorusunu kendinize sormanız gerekiyor. Çünkü evde veyahut iş yerinde düşürmüş olabilirsiniz. Hemen ehliyet çıkarmaya gitmeyin. Evi ve iş yerini aradıktan sonra artık tek çare ehliyet çıkarmaya gidebilirsiniz.

Kayıp Ehliyet Nasıl Çıkartılır?

Öncelikle ehliyetimi kaybettim diyerek emniyete başvurduğunuzda eski ehliyet sahibiyseniz biraz avantajlı da sayılıyorsunuz. Çünkü yeni ehliyet çıkarma bedeli zaten ödemek zorundasınız. Fakat kaybettim olarak gittiğinizde de sizden istedikleri tutar yine 15 TL’dir. Bu yüzden biraz karda olduğunuz da söylenebilir.

Yeni ehliyet çıkartmak için gerekenler

1-Araç sürebileceğinize dair sağlık belgesi(yaklaşık 50 TL civarında bir ücret alıyorlar)

2-2 adet fotoğraf isteniyor(yanınızda yedek bir tane daha götürmenizde fayda vardır)

3-Yeni kimlik çıkartabilmek için yeni kimlik ücreti istiyorlar. Eski kimliklerde emniyete ödenen ücret yeni kimliklerle beraber yerini de değiştirdi. Artık yeni kimlik için ücreti Halkbank, Ziraat bankası veya Vakıf bankasına yatıracaksınız. Fiyatı ise toplam olarak 15 TL’dir. Ek olarak belirtiriz ki bankamatik kabul edilmemektedir.

15 TL istemelerindeki neden ise 13 TL sürücü kağıt bedeli olarak geçmekte diğer 2 TL ise hizmet bedeli olarak ödenmektedir.

Bunların haricinde ek bir belgeye ihtiyaç yoktur. Sürücü belgenizi kaybettiğiniz taktirde veya yeni sürücü belgesi çıkartmaya gidecekseniz yukarıdakileri tamamlamanız yeterli olacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Gözüm Bozuk Asker Olabilir Miyim? başlığındaki makalemizde askerlik için göz bozukluğu, göz bozukluğu ve gözüm bozuk asker olabilir miyim ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Ehliyetimi Kaybettim Nereye Başvurmam Gerek makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

İngilizce Nasıl Geliştirilir

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda İngilizce nasıl geliştirilir konusunu işleyeceğiz. Sıkıcı olmanın dışında eğlenerek de İngilizce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.