Perşembe , Ekim 15 2020
Anasayfa / Şiirler / Akrostiş Şiirler / Merve ismi ile ilgi akrostiş şiir

Merve ismi ile ilgi akrostiş şiir

merve akrostişUzun bir zaman ara vermiş olduğumuz akrostiş şiirlere bugün Merve ismi ile ilgili akrostiş şiir yazarak geri dönüyoruz. Aynı zamanda kendi yazmış olduğum akrostiş şiir dışında merve isminin anlamına da değineceğiz. Şimdi lafı çok fazla uzatmadan, yine kendi cümlelerimi kullanarak yazmış olduğum akrostiş şiiri paylaşıyorum.

Meğer ne çok özlemişim
En güzel anlarımızı iple çekmişim
Reklam değil bu söylediklerim
Versen bana sevgini
Ezmem hiç bir zaman kalbini

Şiirde Merve isimli kişi ile alaklı geçmişte yaşanmışlıkların özlemi dile getirilmektedir. Daha sonra geriye dönüş ve tekrar bir şans dilenmektedir. Eğer sizin de Merve isminde tanıdığınız biri var ise bu şiiri gönderebilirsiniz.

Merve isminin anlamı nedir?
Merve ismi arapçadan gelmektedir ve şuanda ülkemizde de neredeyse en çok kullanılan isimler arasında yer almaktadır. Hatta gün geçtikçe de kullanımı artmaktadır.Merve sözcüğünün 2 çeşit anlamı bulunmaktadır. Birinci anlamı çakıl taşı şeklinde olurken, ikinci anlamı ise Mekke de bir dağın ismine karşılık gelmektedir.

Merve ismi kuranda geçer mi?
Evet arkadaşlar Merve ismi kuranda geçmektedir. Hatta Kuran’ı Kerim de Bakara Suresinin 158. ayetinde Merve ismini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merve ismi hem geçmişte, hem de günümüzde çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Günümüzde modern bir isim arayan anneler dahi Merve ismini kullanmaktadır. Son olarak Merve ismine bir renk verilecekse eğer uzmanların pembe renge karşılık geleceğini belirtmiştir.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Zübeyde ismi ile akrostiş şiir başlığındaki makalemizde zübeyde isminin karakteri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

elif müge

Elif Müge ismine akrostiş şiir

Önceki yazımızda söylediğimiz gibi akrostiş şiirler paylaşmaya devam ediyoruz.Bugün de yazarlarımız arasında bulunan Elif Müge …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.