Anasayfa / Programlama / Fotoshop Dersleri / Kendi resmine Fotomontaj yap

Kendi resmine Fotomontaj yap

Photoshop programında fotomontaj yapmak için öncelikle hayal etmek gerekir. Hayal gücü geniş insanlar bu tür şeyleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirirler.Bende sizler için elimden geldiğince kaliteli bir fotomontaj çalışması gerçekleştirmeye çalıştım. Çalışmamız bittiğinde görüntüsü resimdeki gibi olacaktır. Adım adım ilerleyerek sizde kendi resminize fotomontaj yapabilirsiniz.

fotomontaj yap

1.Adım: İlk önce fotomontaj yapacağınız fotoğrafları hayalinizde canlandırın uyumlu olurlarmı acaba diye ben aşağıdaki 2 fotoğrafı seçtim. Daha sonra fotoshop programında fotoğraftan keseceğimiz kafa bölümünü hızlı seçim aracı yardımıyla seçin. Seçimi yaptıktan sonra kesip ayırıp yapıştırıyoruz, bunun için de kolaylık olması açısından kısayol tuşlarından CTRL+X ve CTRL+V tuşlarını kullanabilirsiniz.

photoshopta fotomontaj yapma

2.Adım: CTRL+T tuşları ile seçtiğimiz bölümü yeniden boyutlandırıp , monte etmek istediğimiz resimdeki boyutlara getiriyoruz. Alt katman da yer alan Kaptan Amerikanın kafasıyla aşağı yukarı aynı boyutlarda olacak şekilde hizalamaya çalışıyoruz. Burada el tekniğinizle fotomontaj programını kullanış şekliniz size en büyük yol gösterici olacaktır.

3.Adım: Aynı civarda boyutlara getirdiğinizde burada iş tamamen yine sizin yeteneklerinize kalıyor.Fotoğrafın birbirine uyum sağlaması için parlaklık, kontrast, renk ayarlarını düzenleyebilirsiniz.Yakma araçlarını soldurma araçlarını kullanabilirsiniz.Bu şekilde 2 resimdeki renk ton-parlaklık farklarını azaltıp orjinal bir fotomontaj yapmış olabilirsiniz. Hatta üst katmandaki yüz bölümünün kenarlarını silginin opaklık değerlerini değiştirerek yavaş yavaş silip alttaki fotoğrafla yine bütünleşmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğrafımızın son hali bu şekildedir.Ben kısa bir sürede ancak bu kadar yapabildim.Zaman ayırırsanız daha iyi çalışmalar yapabilirsiniz.Yine tekrarlıyorum burada iş sizin yeteneğinize kalıyor, sonuçta menülerdeki tüm butonların ne işe yaradığını bilebilirsiniz ancak onları nerede nasıl kullanacağınız, sizin becerilerinize göre değişiklik göstermektedir.Son olarak fotomontaj ile ilgili yada menülerle alakalı kafanıza takılanlar olursa eğer yorum olarak belirtebilirsiniz. Hayatımızın hemen hemen her alanında rahatlıkla kullandığımız fotoshop programları ile nasıl fotomontaj yapabileceğinizi kategorimizi inceleyerek de daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.Birbirinden güzel fotomontaj videoları için www.fotomontaj.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Online indirmeden fotoshop yap programsız site üzeri yapma başlığındaki makalemizde fotoshop nasıl yapılır, photoshop online free editor pixlr ve ücretsiz online fotoshop yapma siteleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Kendi resmine Fotomontaj yap makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

fotoshop ile resmin arkasını temizleme

fotoshop ile resmin arkasını temizleme

Uzun zamandır ara verdiğimiz fotoshop derslerimize bugün tam gaz devam ediyoruz. Adobe fotoshop programı yardımı …

2 Yorum

  1. Kafa kesme islemini sayenizde gelistirerek cok kaliteli fotomontaj yaptim, o kadar guzel oldu ki sahte oldugu hic belli olmuyor

    • Fotomontaj programları hakkında zaman içerisinde daha kaliteli ve daha detaylı derslerimiz olacaktır. Fotoshop kategorisinde yer alan tüm fotomontaj yapma çalışmalarını inceleyeyip, dilerseniz sorularınızı da yorumlar üzerinden sorabilirsiniz. Ayrıca son olarak eklemek istiyorum ki, fotomontaj yapılan fotoğraf benim kendi kişisel fotoğrafımdır. Genellikle bir çok sitede internetten bir çalışma bulup paylaşımlar yapılıyor. Tamamen her şeyi kendim, özgün bir şekilde yaptığımı kanıtlamak için çalışmalarımda özellikle kendi fotoğrafımı kullanıyorum. İlerleyen yazılarımızda da, fotomontaj nasıl yapılır ve fotomontaj dersleri hakkında da bilgiler vereceğiz. Bizleri takip etmeyi unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.