Anasayfa / Programlama / Fotoshop Dersleri / fotoshop programı türkçe

fotoshop programı türkçe

Bugün daha önce paylaşmış olduğumuz online fotoshop programı ile alakalı menülerin açıklamalarını gerçekleştireceğiz bu linkten önceki yazımıza kolayca ulaşabilirsiniz. Lafı çok fazla uzatmadan menülere geçelim.ilk önce https://pixlr.com/editor/ adresine giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.Aşağıda da fotoshop programı türkçe olduğunu kullanımının kolay olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
fotoshop programı türkçe

1)Dosya menüsü ile yapabilecekleriniz

Dosya menüsünden yeni bir resim açabilir, resminizi kaydedebilir, resminizi silebir ve aynı zamanda yazıcıdan çıktı alabilirsiniz. Aslında programın en önemli menüsü arasındadır.

2)Düzenle menüsü kullanımı

Fotoshop programında düzenle menüsü ile resmin bir bölümünü seçme, yapılan hataların geri alınması, yapıştırma, resmi döndürme gibi bir çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

3)Resim menüsü seçeneği

Bu seçenek ile resminizi istediğiniz gibi döndürebilir, resim kırpma işlemi ve aynı zamanda resim boyutu değişikliği gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

4)Katman menüsü

Bu adından da anlaşıldığı gibi sadece katman oluşturma, katman silme , katman kopyalama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

5)Ayarlama menüsü seçeneği

Bu seçenek ile fotoğrafınızın parlaklık , kontrast, doygunluk ayarları gibi renk işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hatta fotoğrafınıza sadece efekt vermek istiyorsanız bu menüyü kullanmanız yeterli olacaktır.Buradan renk kontrast ayarlarını değiştirerek hatta siyah beyaz yaparak çok kaliteli fotoshop çalışmaları elde edebilirsiniz.

6)Filtre menüsü

Bu menüden fotoğraflarınızı bulanıklaştırabilir, farklı efektler verebilirsiniz.Buradan da çok kaliteli fotoğraf çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.Bu menüyü de fotoshop çalışmalarınızda  bol miktarda kullanmanızı öneriyoruz.

7)Görünüm

Yakınlaştırma uzaklaştırma gibi işlemlerin gerçekleştirildiği , fotoğraf da değişiklik yapmayan sadece size yönelik değişikliklerin yapıldığı bir seçenektir.

8) Dil seçeneği

Buradan programın dilini değiştirebiliriz. Fakat Türkiye’den girdiğinizde otomatik olarak , fotoshop programı türkçe olarak sizlere sunulacaktır.Dil ile alakalı herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

9)Yardım

Bu bölümde tıklayacağınız her şey ingilizce olacağı için kafanıza takılan bir problem olması halinde sitemize yorum olarak yazarsanız , çok kısa süreler içerisinde sizlere dönüş yapılacaktır.

10) Yazı tipi menüsü

Bu menü ücretli yazı tiplerini içermektedir. Burayı çok kullanmanızı önermiyoruz.

Fotoshop programı ile alakalı tüm menü tanıtımlarını gerçekleştirdik.Sizlerinde kafasına takılan herhangi bir şey olması halinde , yorum olarak belirtirseniz en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Online indirmeden fotoshop yap programsız site üzeri yapma başlığındaki makalemizde fotoshop nasıl yapılır, photoshop online free editor pixlr ve ücretsiz online fotoshop yapma siteleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

fotoshop programı türkçe makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Kaliteli fotoşop nasıl yapılır

Teknolojinin iyice ilerlemesi ile birlikte günümüzde artık telefondan, bilgisayardan ve herhangi bir web sitesinden fotoşop …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.