Anasayfa / Programlama / Fotoshop Dersleri / fotoshop ile resmin arkasını temizleme

fotoshop ile resmin arkasını temizleme

Uzun zamandır ara verdiğimiz fotoshop derslerimize bugün tam gaz devam ediyoruz. Adobe fotoshop programı yardımı ile bugün resmin arkasını nasıl temizleyeceğimizi sizlerle paylaşacağım. Öncelikle arkasını temizleyeceğimiz fotoğrafı kafamızda tasarlamalıyız. Öncelikle detaylı bir temizlik mi yoksa yüzeysel bir temizlik mi yapacağımıza mutlaka karar vermeliyiz.Karar verdikten sonra, fotoshop programı ile resmin arkasını temizleyebileceğimiz 2 yöntem bulunmaktadır.

1)Silgi yardımı ile yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz

Fotoshop programında, silgi seçeneği ile hızlıca resmin arkasını silebilirsiniz. Fakat yüzeysel bir temizlik olacağı için resimde ufak silinmeler meydana gelebilir.

2) Herhangi bir seçim aracını kullanarak detaylı temizlik yapabilirsiniz.

Adobe fotoshop programında bulunan:

  • Kement aracı
  • Çokgen kement aracı
  • Mıknatıslı kement aracı
  • Hızlı seçim aracı
  • Sihirli değnek aracı

Yukarıda yer alan araçların tamamı ile dilerseniz resim arka planını detaylı olarak temizleyebilirsiniz.Ben sizlere en çok kullandığım araç olan hızlı seçim aracı ile nasıl temizlik yapabileceğinizi anlatacağım.Hızlı seçim aracı renk ve dolgunluk odaklı olarak seçim yapmaktadır. Bu neden hızlı bir şekilde seçimlerimizi gerçekleştirebiliriz.Aşağıda da hızlı seçim aracını seçip nasıl resmin arkasını temizlediğimi resimli olarak gösterdim.

fotoshop ile resmin arkasını temizleme

İlk önce resimde görmüş olduğunuz gibi hızlı seçim aracını seçiyoruz. Daha sonra resimde silmek istediğiniz bölümü en ince ayrıntısına kadar seçiyorsunuz. Silme işlemini gerçekleştirmeden önce, hızlı seçim aracı ile işleminiz bittiğinde ve silinmesini istediğiniz her yerin seçili durumda olduğundan emin olduğunuzda bilgisayarınızın klavye tuşları arasından delete tuşuna basmanız halinde fotoshop programındaki seçili olan her yer silinecektir. Bu nedenle de söylediğim gibi mutlaka silinmesini istediğiniz her yerin seçili olduğundan emin olmalısınız. Bu işlem hakkında sormak istedikleriniz olursa veya fotoshop hakkında kafanıza takılan herhangi bir şey olması halinde bu yazı üzerinden yorum olarak belirteiblirsiniz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Online indirmeden fotoshop yap programsız site üzeri yapma başlığındaki makalemizde fotoshop nasıl yapılır, photoshop online free editor pixlr ve ücretsiz online fotoshop yapma siteleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

fotoshop ile resmin arkasını temizleme makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Kaliteli fotoşop nasıl yapılır

Teknolojinin iyice ilerlemesi ile birlikte günümüzde artık telefondan, bilgisayardan ve herhangi bir web sitesinden fotoşop …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.