Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Kestaneyi çizdirmek ne demek

Kestaneyi çizdirmek ne demek

kestaneyi çizdirmekŞimdi de özellikle erkekler arasında çok yaygın olarak kullanılan bir sözcük kestaneyi çizdirmek ne demek hep beraber inceleyeceğiz. Kestaneyi çizdirmek deyiminin ülkemizde iki çeşit anlamı bulunmaktadır. Sırayla bu sözcüğün iki anlamını birden inceleyeceğiz.Aslında bu sözcüğün kullanım alanı çok geniştir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz taktirde bunu çok detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Şimdi gelelim sırasıyla tanımlamalarımıza:

 

1)Kestane satan kişinin kestaneye çizik atması
Özellikle Bursa gibi kestanesi ünlü şehirlerde her köşe başında hemen hemen kestane pişirip satan amcalarımız bulunmaktadır. Yani mesela kestaneci beye gidip diyoruz ki bende 1 kilo kestane var acaba çizip pişirebilir misiniz 🙂 Eğer oda kabul etmiş olursa bizim kestanelerimiz güzelce çizilmiş oluyor.

2)Erkekler arasında argo olarak kullanılan kestaneyi çizdirmek
Bu anlamı başınıza kötü olaylar gelmesi anlamına gelmesi diyebiliriz. Daha çok kaseye zarar gelmesi anlamını yükleyebiliriz. Mesela bir düğüne gittiniz, düğünde silahlar çok yoğun bir şekilde ateşleniyor ve bunlardan biri şansınıza sizin poponuza gelmiş oldu. Şuanda kestaneyi çizdirmiş olduğunuzu söyleyebiliriz 🙂 Kestaneyi çizdirmek ne demek iki farklı şekilde anlattık. Yine sormak istedikleriniz olursa bize yazabilirsiniz.

Şimdi de Kestaneyi çizdirmek deyimini sizler için hem cümle içerisinde kullanacağız, hem de ingilizceye çevirmeye çalışacağız. Zaten anlamı da biraz karışık olduğu için ingilizceye çevirmemiz de çok kolay olmuyor.

Kestaneyi çizdirmek ingilizcesini şu şekilde çevirebiliriz : chestnut

Şimdi de deyimimiz ile 2 – 3 farklı cümle kurarak iyice kavrayalım:

  • Kız arkadaşımın ağabeyi bizi basında kestaneyi çizdirdik
  • Hasan abi Ukrayna’ya turistik geziye gitmişti. Fakat mafyanın eline düşmesi sonucu kestaneyi çizdirdi.

Aslında bu deyim, pirince giderken evdeki bulgurdan olmak sözüne de benzemektedir. Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar sormak istedikleriniz olursa ekleyebilirsiniz 🙂

 

Kestaneyi çizdirmek ne demek nedir tdk argo all in seo

Önceki yazılarımız arasında bulunan Google adwords nedir ne işe yarar başlığındaki makalemizde adwords keyword tool, anahtar kelime ve dijital pazarlama ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Kestaneyi çizdirmek ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.