Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Seo nedir

Seo nedir

seoŞimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo ne işe yarar, seo sözcüğünün türkçe karşılığı nedir ve seo sözcüğünün açılımı nedir gibi önemli konulara cevaplar arayacağız. Şimdi sırasıyla hepsinin açıklamalarını yazımız içerisinde gerçekleştirelim.

Seo Sözcüğünün açılımı ve türkçe karşılığı nedir?

Seo’nun açılımı Search Engine Opitimizastion şeklindedir.Bunun türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Seo tabii ki, sadece belli insanların ilgi alanına girdiği için herkesin konu hakkında bir bilgisi bulunmamakta olup, bir çok insanın da kafalarında soru işareti bırakmaktadır. Yalnızca; webmaster, dijital pazarlama uzmanları gibi alanlarda bulunan insanların ağırlıklı olarak ilgilendiği bir sistemdir.

Seo ne işe yarar?

Seo, sayesinde sitelerimizin arama motorlarındaki sıralaması belirlenir. Aslında tam olarak budur diyebileceğimiz bir şey değildir. Çünkü herhangi bir arama motorunun bir sayfayı sıralaması için çok fazla sayıda kriter bulunmaktadır. Bazı kişiler bu kriterleri 200-300 civarı çok rahat bir şekilde sayabilmektedir. Ancak bunlar tamamı kanıtlanmış bilgiler değildir. Genelde arama motoru optimizasyonu ile ilgili verilen çoğu bilgiler, teorik bilgilerdir. Ancak bir siteyi google üzerinde kesinlikle yükseltecek bazı bilgiler vardır ki, yapıldığı taktirde kesinlikle fayda sağlar. Bunları tabii ilerleyen yazılarımızda paylaşacağız.

Ünlü SEO ve Dijital pazarlama uzmanları

Benim sürekli takip ettiğim 2 seo ve dijital pazarlama uzmanı site bulunmaktadır. Bunlar seo hocası sitesi ve Ayhan KARAMAN isimli kişilerdir. Seo hocasını zaten yıllardır takip ediyorum. Ancak Ayhan KARAMAN ismini seo sözcüğünde görünce ne alaka deyip çok şaşırmıştım. Aslında gerçek başarının bu olduğunu düşünüyorum. Site isminde herhangi bir seo ibaresi geçmemesine rağmen kolay bir şekilde ilk sayfaya girebilmiş. Sırf bu nedenden dolayı Ayhan KARAMAN isimli dijital pazarlama ve seo uzmanının yazılarını takip etmeye başladım.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Akrostiş ne demek ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Seo nedir makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Akrostiş ne demek

Aslında akrostiş ve akrostiş şiir arasında hiç bir fark yoktur. Yani akrostiş, bir şiir de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.