Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Hashtag ne demek

Hashtag ne demek

hashtagSosyal paylaşım sitelerinde ismini çok duyduğumuz hashtag’i inceleyeceğiz. Yazımızda hashtag instagram, hashtag işareti ve hashtag nasıl kullanılır hep beraber inceleyeceyiz. Aslında hashtag analizi yapacağız da diyebiliriz. Ayrıca günümüzde hashtag’in önemine de ufacık değineceğiz. Hashtag’ın eski adından, geçmişten günümüze yolculuğu hakkında ufacık ipuçları vereceğiz.

Hashtag nedir?
Hashtag; public yani genel aramalarda görüntülenmesini istediğiniz paylaşımların, neyle alakalı olduğunu belirtmekte kullanılır. Geçmişte etiket diye isim alırken günümüzde hashtag şeklinde adlandırılmaktadır. Aslında etiket ve hashtag mantığı aynı şekilde olduğu için, hashtag’in türkçesi etiket’dir, diyebiliriz. Hashtag’ de sembol olarak # yani diyez sembolü kullanılmaktadır.

Hashtag işareti nasıl kullanılır?
Hashtag genellikle sosyal medya sitelerinde kullanılmaktadır ve çalışma prensibi hepsinde aynıdır. Herhangi bir gönderinize hashtag tanımlamak için #istediginizsozcuk yazmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde kullandığınız taktirde insanlar tarafından istediğinizsozcuk aramalarında gönderiniz görünecektir. Güzel bir hashtag kullanımı ile sosyal medyada beğeni ve takipçi sayılarınızda ciddi artışlar yakalayabilirsiniz.

İnstagramda hashtag kullanımı
İnstagramda paylaşmak istediğiniz herhangi bir video yada fotoğrafın altına gönderi ile alakalı # koyarak bazı şeyler yazabilirsiniz. Bu şekilde instagram üzerinde o aramaları yapan kişiler gönderilerinizi görür. Ancak hashtag kullanımında profilinizin herkese açık olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde paylaştıklarınızı siz ve arkadaşlarınızdan başkaları hiç bir şekilde görmeyecektir. İnstagramda bir hashtag’in ne kadar paylaşıldığını da #xxx sözcüğü yazmaya başlayarak görebilirsiniz. Zaten siz yazmaya başladıkça sözcük kendisini tamamlar ve onun ile alakalı en çok kullanılan hashtag’leri size gösterir. Aynı zamanda bu bölümde kullandığınız hashtag’ın ne kadar paylaşıldığını da görebilirsiniz. Çok beğeni ve takipçi kazanmak istiyorsanuz eğer, tüm sosyal medya sitelerinde doğru  bir hashtag kullanımı sizler için yeterli olacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Spam ne demek ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Hashtag ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.