Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Whatsapp / whatsappta bu mesaj silindi ne demek

whatsappta bu mesaj silindi ne demek

Whatsappta sonunda beklediğimiz özellik geldi. Yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı artık kolayca silebileceksiniz. Üstelik İphone, android hiç bir şekilde farketmeyecek. Ancak şunu da bilmelisiniz ki, bu özelliği kullanabilmek için gönderdiğiniz yanlış mesajdan sonra 7 dakika süreniz bulunmaktadır. Eğer bu süreyi aşarsanız mesajı silemeyebilirsiniz.
whatsapp yanlış mesaj silme

Whatsapp yanlış gönderilen mesajlar nasıl silinir?

Whatsappta yanlış gönderdiğiniz bir mesajı silmek için; mesajın üzerine bir süre basık tutup sil demeniz yeterli olacaktır. Yukarıdaki resimde de kırmızı ile yuvarlak içine alınmış bölümde, sil seçeneğini görebilirsiniz.Tüm telefon modellerinde benzer şekilde whatsappta mesaj silme özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanırken whatsapp sürümünüzün, en son ve güncel sürüm olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde bu işlem telefonunuzda doğru bir şekilde çalışmayabilir.

 

Whatsappta göndermiş olduğum bir gönderiyi sildiğimde karşı taraf görür mü?

Whatsappta göndermiş olduğunuz gönderiyi; eğer karşı taraf henüz görmemişse, yani mavi tik olmamışsa, mesajı sildiğiniz taktirde, yalnızca bu mesaj silindi uyarısı alacaktır. Zaten karşınızdaki kişi, yazdıklarınızı yada yanlışlıkla gönderdiğiniz bir gönderiyi görmesi durumunda silmeniz, hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Eğer sizde whatsapp’ı açtığınızda sadece bu mesaj silindi şeklinde bir uyarı alıyorsanız, görüşme yaptığınız kişi muhtemelen yanlış bir şey yazdı ve “siz farkında olmadan sildi” anlamına gelmektedir.

 

Whatsapp mesaj silme özelliği anroid ios iphone

Yanlış bir kişiye yada yanlış bir gruba , çok yanlış bir paylaşım yapmış olabilirsiniz. Whatsapp mesaj silme özelliği sayesinde bu durumdan kurtulmak oldukça kolaydır.Bununla alakalı örnekleri de oldukça basit bir şekilde çoğaltabiliriz. Bir kaç tanesini hemen sizle paylaşalım:

  • Erkek arkadaşlarınız ile; yalnızca erkeklerin olduğu bir gruba paylaşım yapmak isterken, yanlışlıkla özel bir fotoğrafı kız arkadaşınıza göndermek
  • Kız arkadaşınıza yanlışlıkla, başka takıldığınız bir kızın ismi ile hitab etmek
  • Müdürünüz veya iş arkadaşınıza yanlış bir mesaj göndermek

Bu şekilde örnekler uzun uzun çoğaltılabilir. Whatsapp mesaj silme özelliği sayesinde bunların hepsinin kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Bu özelliği doğru kullandığınız taktirde hayatınızı kurtaracak kadar yüksek kapasiteye sahiptir.Konu ile alakalı bilmedikleriniz, öğrenmek istedikleriniz veya eklemek istedikleriniz olursa eğer hiç çekinmeden yorumlar bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan whatsapp plus nedir ne işe yarar? başlığındaki makalemizde whatsapp plus iletildi ve whatsapp tek tik yapma ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

whatsappta bu mesaj silindi ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

whatsapp plus

whatsapp plus nedir ne işe yarar?

Whatsapp plus, kullandığımız whatsapp uygulamasının biraz daha gelişmişidir.  Whatsapp ile kullanamadığımız bir çok özelliği whatsapp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.