Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Whatsapp / Konum nasıl atılır

Konum nasıl atılır

Whatsappta konum nasıl atılır bugün ona değineceğiz.Whatsapp konum gönderme işlemine başlamadan önce dikkat etmemiz gereken en önemli konu GPS’in açık olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır. GPS’in kapalı olduğu durumlarda atacağınız konum karşı tarafa yanlış biçimde iletilebilir. Eğer GPS kapalı ise whatsapp konum gitmiyor gibi bir çok şikayetiniz olabilir. Şimdi gelelim whatsappta konum gönderme işlemine:

1)Telefonumuzda yer alan whatsapp programını açıyoruz
2)Whatsappta konum göndermek istediğimiz kişiyi mesaj atacakmış gibi seçiyoruz
3)Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi + simgesine tıklıyoruz
4)+ simgesine tıkladıktan sonra resimdeki gibi konum seçeneğine tıklıyoruz
5)Konum seçeneğine tıkladıktan sonra eğer gps’in aktif olduğundan ve konumunuzun doğruluğundan eminseniz resimdeki gibi şu anki konumu gönder seçeneğini seçerek whatsapp konum gönderme işlemini tamamlıyoruz.
whatsapp konum nasıl atılır

Yukarıda anlattığımız şekilde konumunuzu kolayca gönderebilirsiniz.Ancak yine deben gönderme işlemini hala yapamadım, yazdıklarınızı anlamadım diyorsanız.Aşağıda da whatsappta konum gönderme işlemini videolu bir biçimde anlattık. Videoyu izleyerek kolay bir şekilde istediğiniz kişiye konum gönderme işleminizi yapabilirsiniz.Yukarıda anlattığımız adımları videoda da hızlıca geçtiğimizi görebilirsiniz

Önceki yazılarımız arasında bulunan İphone whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor başlığındaki makalemizde whatsapp fotoğraf kaydetme, whatsapp fotoğraflarını tek tek kaydetme ve whatsapp gelen fotoğraflar galeride görünmüyor iphone ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

whatsapp yanlış mesaj silme

whatsappta bu mesaj silindi ne demek

Whatsappta sonunda beklediğimiz özellik geldi. Yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı artık kolayca silebileceksiniz. Üstelik İphone, android …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.