Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Whatsapp / Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsappta engellendiğinizi anlamanın en basit tekniği; görüştüğünüz kişinin fotoğrağraf, durum ve son görülme zamanını göremeyişinizdir. Ancak zaman zaman bazı kişiler sizi engellemiş hissi vermek için de profil bilgilerini gizleyebilirler. Bunların dışında bir de sizin numaranızı kaydetmemiş olabilir. Eğer kişinin gizlilik ayarlarında; fotoğraf, durum ve son görülme seçenekleri sadece kişilerim şeklindeyse yine göremeyebilirsiniz.

whatsapp engellenme nasıl anlaşılır
Şimdi de maddeler halinde whatsappta engellendiğimizi nasıl anlarız açıklayacağız. Tüm seçenekleri gözden geçirip bu listeden takip edebilirsiniz.

  • Kişinin fotoğrafını göremezsiniz
  • Kişinin durumunu göremezsiniz
  • Kişinin son görülme zamanını göremezsiniz
  • Herhangi bir fotoğraf değişikliği durumunda da bunu göremezsiniz.
  • Whatsapp engellenip engellenmediğinizi anlamanın en kesin çözümü karşıdaki kişiye mesaj göndermektir. Gönderdiğiniz mesaj tek tik olarak kalırsa eğer ve hiç bir zaman 2 tike dönmezse kesinlikle engellenmişsinizdir, diyebiliriz. Ancak bir süre beklemekte fayda var. Çünkü kişinin whatsapp’a girmeyişini de göz önünde bulundurmak gerekir.
  • Whatsapp engellendiğinde arama yapılır mı? Hayır arkadaşlar, eğer whatsapp’ta engellendiyseniz arama da yapamazsınız. Bu da engellendiğinizi anlamanın bir kesin çözümüdür.

Yine son bir şey daha söylemek istiyorum ki; yukarıdaki maddelerin tamamı gerçekleşmiş olsa bile, karşımızdaki kişi whatsapp’a hiç girmemiş veya telefonundan whatsapp’ı komple kaldırmış dahi olabilir. Hepsine uyduğunuz da dahi engellenmeme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı karşınızdaki kişilere, beni neden engelledin? gibi direk atarlanmacı konuşmalarda bulunmayın..

Önceki yazılarımız arasında bulunan Whatsapp zil sesi değiştirme başlığındaki makalemizde mesaj bildirimleri, uyarı tonları ve whatsapp bildirim sesi ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Whatsappta engellendiğimi nasıl anlarım? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

whatsapp plus

whatsapp plus nedir ne işe yarar?

Whatsapp plus, kullandığımız whatsapp uygulamasının biraz daha gelişmişidir.  Whatsapp ile kullanamadığımız bir çok özelliği whatsapp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.