Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Whatsapp / Whatsapp zil sesi değiştirme

Whatsapp zil sesi değiştirme

Bugün Whatsapp zil sesi değiştirme işleminin nasıl yapıldığını ve aynı whatsapp bildirim sesi isminin ne olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Aslında siz de çok kolay bir şekilde whatsapp zil sesi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını tabi ki bende bilmiyordum. Kendi telefonumun bildirim sesini değiştirmeye çalıştığımda öğrendim ve bilmeyenler için hızlıca anlatmak istiyorum. Bu arada ben iphone marka telefon kullandığım için , iphone da nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim. Siz de aynı işlemi android işletim sistemi olan telefonlarda da uygulayabilirsiniz.

İlk önce  whatsapp zil sesi değiştirme işlemini gerçekleştirmek için, telefonumuzdan whatsapp programını açıyoruz. Daha sonra bildirimler yazan sekmeye geliyoruz. Bildirimlere tıkladıktan sonra mesaj bildirimleri yazan bölümün altında yer alan ses seçeneğini açıyoruz. Bu bölümden de istediğiniz zil sesisini seçebilirsiniz. Dilerseniz uyarı tonları arasından yok seçeneğini seçip whatsapptan mesaj gelmesi halinde herhangi bir bildirim sesi gelmesini de engelleyebilirsiniz. Aşağıda da adım adım işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlattık. Resimlerde de adımları takip ederek, whatsapp zil sesi değiştirme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

whatsapp zil sesi değiştirme

Diğer sitelerdeki gibi kısa açıklamalardan ziyade, işlemin nasıl gerçekleştiğini kolay bir anlatım yaparak sizlere aktardık. Ayrıca resimli anlatım sayesinde herkesin basit bir şekilde yapabileceğini düşünüyoruz. Yine android veya ios işletim sistemlerinde değiştirme işlemini gerçekleştirirken bir sorun yaşarsanız yorumlar bölümünden bize yazabilirsiniz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan whatsappta bu mesaj silindi ne demek ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Whatsapp zil sesi değiştirme makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

whatsapp plus

whatsapp plus nedir ne işe yarar?

Whatsapp plus, kullandığımız whatsapp uygulamasının biraz daha gelişmişidir.  Whatsapp ile kullanamadığımız bir çok özelliği whatsapp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.