Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Ekonomi / En Ucuz Otel Fiyatlarını Nasıl Bulurum?

En Ucuz Otel Fiyatlarını Nasıl Bulurum?

Eminim herkes tatil yapmayı seviyordur. Peki ucuza tatil yapmayı sevmeyen var mı? Eminim bunu da sevmeyen yoktur. Bugünkü konumuzda en ucuz otel fiyatlarını nasıl bulacağınızı göstermeye çalışarak daha ucuza ve keyifli bir tatil yapma olanağını yakalamanızı sağlayacağız.

Öncelikle ucuz otel bulma konusunda gideceğiniz şehir çok önemlidir. Örnek olarak Antalya gibi bir yere gittiğinizde yazları fiyatlar daha çok olurken kışın daha ucuz olacaktır. Çünkü mevsimler oteller için para kazanma noktasında vazgeçilmezdir.

En ucuz otel fiyatlarını yakalamak için önceden rezervasyon

İlk ve en tercih edilen yöntem rezervasyon yöntemidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi oteller için mevsimler çok önemlidir. Kışın yeteri kadar oda kiralayamadıkları için kazançları düşmektedir. Kışın arayıp yaz için rezervasyon yaptırırsanız fiyatlar yarı yarıya olarak düşecektir. Bu da sizin işinize gelecektir.

Çok karlı bir yöntem olmasına rağmen bir dezavantajı vardır. Gideceğiniz yere zamanında gitmezseniz büyük olasılıkla geri ödeme yapmayacaklardır. Çünkü onlarda bu sayede daha fazla kazanıyorlar. Yani kesin gidecek gözüyle kayıt yaptırırsanız kar edeyim derken zarar etmemiş olursunuz.

Kışı kaçırdım en ucuz otel fiyatlarını nasıl bulurum?

Öncelikle kışın alacağınız otel biletinin dezavantajı da bulunduğu için çok fazla canınızı sıkmayın. İlk olarak internet mecrasından otelleri kıyaslayan sitelere bakmanızı öneririz. Oradaki paylaşımlar şehrin tüm otellerini kapsandığı için en ucuz otel fiyatlarını görmeniz daha kolay olacaktır.

İkinci olarak en ucuz otel fiyatlarını gördüm sanıp hemen sipariş vermeyin. Öncelikle orada ucuz ve güvenilir gördüğünüz oteli internette aratın. Gerçekten güvenilir ve iyi mi diye kontrol edin. Daha sonra telefonla veyahut oraya gittiğinizde yazan fiyatı değil normal fiyatını sorun. Çünkü oraya yazdıkları fiyat eski veyahut yazlık sezon için olabilir. Gittiğinizde daha ucuza kalmanız olasıdır. Fakat önceden sipariş verirseniz maalesef daha yüksek maliyete kalmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Bitcoin değeri düşer mi? yükselir mi? ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Yazar Okan KABUK

Bunu biliyormusun?

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı

Merhaba arkadaşlar, bugün herkesin merak ettiği KOSGEB geri ödemesiz kredi alımından bahsedeceğiz. Eminim aranızda iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.