Anasayfa / Ekonomi / KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı

Merhaba arkadaşlar, bugün herkesin merak ettiği KOSGEB geri ödemesiz kredi alımından bahsedeceğiz. Eminim aranızda iş kurmak isteyenler varsa işlerine yarayacaktır.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki iş kurmak isteyenler için KOSGEB tarafından 50 bin TL hibe parası verilmektedir. Peki KOSGEB neden böyle bir şey yapıyor gibi sorular akıllarda varsa hemen cevaplayalım. KOSGEB açılımı itibariyle ”Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı” anlamına gelmektedir. İsminden de mantık yürütebileceğimiz üzere küçük ve orta ölçekli işletmelere katkı sağlayarak iş istihdamı sağlamaya yönelik hibe desteği vermektedir. Ayrıca KOSGEB Geri ödemesiz kredi alımının yanı sıra faizsiz 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı Nasıl Gerçekleştiriliyor?

İlk olarak KOSGEB ile iletişime geçirerek kendi bünyesinde verdiği girişimcilik kursuna katılmanız gerekiyor. Kurs yaklaşık olarak 32 saat sürmektedir. Bunun haricinde iş yeri açtığınızda erkekler için %70 bayanlar için %90’a kadar iş yeri açma ücretlerini karşılamaktadır. Geri kalan %30 ve %10’luk bütçeyi kendi cebinizden karşılamak zorundasınız.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımında Para Nasıl Alınıyor?

Öncelikle KOSGEB’den nakit olarak para alma diye bir şey söz konusu değil. Siz iş yerini açıyorsunuz ve faturalarınızı KOSGEB’e götürüyorsunuz. KOSGEB’de faturalarınızı ilgili yere %70 ve %90 olarak ödüyor. Geri kalanını da siz ödüyorsunuz.

KOSGEB  Maalesef Her Sektöre Hibe Vermiyor

Öncelikle ilk olarak desteklenen sektör hayvancılık sektörüdür. Hayvancılık sektöründe ve diğer sektörlerde bölgeye göre kredi verme şansı değişmektedir. Gerekli sektörler ve bölgeler için KOSGEB’in internet sitesine girerek detaylı bilgiyi elde edebilirsiniz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan En Ucuz Otel Fiyatlarını Nasıl Bulurum? başlığındaki makalemizde ucuz konaklama ve ucuz otel bulma ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.