Anasayfa / Ekonomi / Altcoin nedir nasıl alınır?

Altcoin nedir nasıl alınır?

altcoinAltcoinler hakkında çok fazla soru geliyordu. Şimdi de en çok gelen soruları sizler için yanıtlayacağız. Yazımızda altcoin nedir, altcoin nasıl alınır ve altcoin tavsiyelerimizi dile getireceğiz. Şimdi yazımıza ilk önce altcoin ne demek bununla paylaşayalım.

 

Altcoin Nedir?

Bitcoin ile hemen hemen aynı mantıkla çalışan kripto paralardır, diyebiliriz. Aslında altcoin değilde, altcoinler şeklinde anlatmak daha doğru olacaktır. Çünkü, bitcoin dışındaki tüm kripto paraların genel adına altcoin denir. Piyasada çok fazla altcoin bulunduğu için onları incelemek yerine, daha çok genel bilgilere değineceğiz.

Altcoinlerin bitcoinlerden farkı nedir?

Altcoinlerin bitcoinlere göre farkı; daha sert yükselişler ve daha sert düşüşler yaşatmasıdır. Yani bu şekilde elinizdeki paranın büyük bir bölümünü kaybedebilir yada bir anda çok zengin olabilirsiniz. Ben altcoinleri, ülkemizde bulunan borsadaki hisse senetlerine benzetiyorum. Bir de genelde bitcoin yükselirken, altcoinlerin hepsi düşmektedir. Tıpkı borsadaki bist düştüğünde borsadaki hisse senetlerinin hepsinin düştüğü gibi…

Altcoin nasıl alınır?

Altcoinler genelde yabancı sitelerde alınıp satıldığı için, bitcoin ile alım satımı yapılmaktadır. Yani ilk önce bitcoin alıp, daha sonrada bitcoinlerinizle altcoin satın alabilirsiniz. Aşağıda da güvenilir 3 güvenilir altcoin borsasını sizlerle paylaşıyorum. Bu sitelerden bitcoinlerinizle kolaylıkla altcoin al sat yapabilirsiniz.

  1. Binance
  2. Bittrex
  3. poloniex

Altcoin tavsiye

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi piyasada çok fazla altcoin bulunmaktadır. Şimdi biz bunların hangisine yatırım yapacağız? Burada aslında son kararı vermek size düşer. Yani şimdi yeni çıkan güvenilir olmayan bir altcoin, çok hızlı bir şekilde yukarı doğru fırlayabilir. Ancak piyasa değeri zaten çok yükselmiş olan bir altcoin, bitcoin gibi çok fazla yukarı aşağı oynamaz. Aşağıda da sizler için seçtiğimiz 5 altcoin tavsiyemiz bulunmaktadır.

  1. Ripple (XRP)
  2. Dogecoin
  3. Tron (TRX)
  4. Litecoin (LTC)
  5. Appcoins(APPC)

Yukarıda yer alan altcoinler, diğerlerine göre işlem hacmi daha yüksek ve daha bilinen altcoinlerdir. Kazançları da zararları da diğerlerine göre daha az olacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? başlığındaki makalemizde bankalardan kredi nasıl alınır, en kolay kredi veren bankalar ve kredi nasıl alırım ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Altcoin nedir nasıl alınır? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.