Anasayfa / Ekonomi / Bitcoin üretmek için gerekenler

Bitcoin üretmek için gerekenler

Geçenlerde görmüş olduğun bir fabrika kadar elektrik tüketen ev haberinden sonra böyle bir yazı yazma gereksinimi hissettim. Ülkemizin güneydoğu anadolu bölgesinde bazı insanlar, kaçak elektriği kullanıp düşük maliyetli bitcoin üretimi yapmaya çalışmışlar ve yakalanmışlar. Demek ki ülkemizde de bitcoin üretimi mümkün olabiliyormuş

Bitcoin madenciliği için güzel bir donanım edinmelisiniz
Bilgisayarınızın işlemcisi yada ekran kartını bitcoin üretimi için kullanabilirsiniz. Fakat bunları kullanarak çok düşük miktardan büyük risklerle bitcoin üretirsiniz. Bitcoin madenciliğinde bilgisayar işlemcileri çok zorlanır ve ısınırlar bu yüzden ona göre özel donanımlar satın almalısınız. Tabii sadece aldığınız donanımlar yeterli değildir. Bununla birlikte çok sağlam güç kaynağı ve soğutma sistemlerine ihtiyacınız var.

Bitcoin havuzuna giriş yapın
Malesef sadece donanımsal ürünleri satın alıp üretime başlayamıyorsunuz. Yalnız başınıza bitcoin üretimi yapamayacağınız için, sizin gibi bitcoin üretimi yapan kişilerle ortak bir havuz da buluşmalısınız. İnternette bir çok bitcoin madencisinin buluştuğu ortak havuzlar bulunmaktadır. Bu havuzlardan sisteminizin donanım kalitesine göre ödemeler alabilirsiniz.

Bitcoin madenciliği programı yükleyin
Tabii ki donanımları hazırladıktan sonra, bir yazılım programına ihtiyaç duyacaksınız. Sisteminizde kullanılan işletim sistemine göre bir madencilik programı yükleyebilirsiniz. İnternette en çok kullanılan bitcoin madenciliği programlarını arayabilir ve kullanabilirsiniz.Donanımlar ve yazılımlar yüklendikten sonra bitcoin minning işlemine başlayabilirsiniz. Yine son olarak bitcoin madenciliği ile alakalı sorularınız olursa yazımıza yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? başlığındaki makalemizde bankalardan kredi nasıl alınır, en kolay kredi veren bankalar ve kredi nasıl alırım ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Bitcoin üretmek için gerekenler makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

One Yorum

  1. bu sistemi tam anlamıyla anlamak ve öğrenmek için ne yapmalıyım.
    dahil olmak için yönlendirebileceğin birileri ve kaynak var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.