Anasayfa / Ekonomi / Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

Merhaba arkadaşlar, herkesin evlendiğinde araba aldığında veyahut bir iş kurduğunda belli başlı nakit sıkıntıları olabilir. Bu gibi nakit sorunlarını daha kolay halledebilmeniz için bu konumuzda bankalardan kredi nasıl alınır sorusunun cevabını işleyeceğiz.

Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

Öncelikle hangi bankaların daha kolay kredi vereceğini öğrenelim. İlk olarak şubesiz bankaları tercih etmeniz gerekir. Çünkü şubesiz bankalar diğer bankalar gibi çok fazla evrak istemez.

Onun haricinde TEB Bankası CEPTETEB uygulaması ile şubeye gitmeden kredi verme imkanı sunuyor. İhtiyaç kredisi ile 1000 TL ile 30 bin TL arasında kredi almanız mümkün. Eğer banka ile hiç bir bağınız yoksa gene şubeye gitmenize gerek yok. Çünkü CEPTETEB’in sunduğu diğer bir kolaylıkta şubenin size birini göndermesidir. Siz başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli evrakları incelemeniz için belirlediğiniz bir yere elemanlarını göndererek anlaşmayı önünüze getiriyorlar. TEB’in haricinde Aktif Bank’ta online hizmet vererek şubeye gitmeden kredi almanızı sağlıyor.

Ücretsiz Olarak Bankalardan Kredi Nasıl Alınır?

Şunu da unutmamak gerekir ki bankalar kredi verirken bir takım masraf tutarları kesiyorlar. Bu gibi masraf tutarlarını istemeyen banka ise Enpara’dır. Enpara ile masraf tutarı ödemeden kredi alabilirsiniz.

Bunların haricinde Akbank, İş Bankası, Yapı Kredi ve ING Bank’da kredi imkanı sunmaktadır. Ek olarak belirtmek isterim ki bankalara göre verdikleri ücret miktarı ve faiz oranı değişmektedir.

Kredi Türleri

Bankalardan İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi ve KOBİ kredisi almanız mümkündür. KOBİ Kredisi iş teşviki amacı ile verilmektedir. Kredi geri ödemelerinde 48 aya kadar taksit yaptırmanız mümkündür. Fakat ne kadar uzun sürede geri öderseniz faiz miktarı o kadar artmaktadır. Ayrıca Konut Kredisi alabilmeniz için alacağınız evin banka kredisine uygun olması gerekmektedir. Çünkü her eve bankalar tarafından kredi verilmemektedir.

Yukarıdaki yazımızda bankalardan kredi nasıl alınır sorusunu elimizden geldiğince detaylı bir şekilde işledik. Eğer banka kredisi almak zorundaysanız yukarıdaki bilgileri de göz önüne alarak bankaların müşteri hizmetleri personeli ile bire bir görüşme öneririz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Alımı başlığındaki makalemizde kosgeb geri ödemesiz kredi alımı, kosgeb girişimcilik kursu ve kosgeb hibe parası ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? makalesinin yazarı Okan KABUK

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.