Anasayfa / Eğitim / Ne demek / Spam ne demek

Spam ne demek

Yazımızda spam ne demek kısaca açıklayacağız. Aynı zamanda spam atmak, spam kutusu, spam score gibi spam ile alakalı kafanıza takılan bazı sorularınıza tercüman olacağız. Şimdi öncelikle spam’ın genel bir tanımını yaparak yazımıza başlayalım:

Spam nedir?
Spam’ın Türkçe karşılığı istenmeyen şeklinde çevrilmektedir. Aslında spam’ın kendisi de istenmeyen şeyler anlamını taşır. Genel anlamda spam ile yapılan çalışmalar sayesinde, bazı insanlar para kazanmayı hedeflerler. Kazanılan bu paralar genelde geçici sürelidir. Çünkü hayatımızın hemen hemen her alanında spam olan her şey belli bir süre sonra tespit edilir ve hayatı sona erdirilir.

Sosyal medyada spam atmak
Ağırlıklı olarak instagramda kullanılan spam atmak sözcüğü, aslında şikayet etmek anlamını taşımaktadır. Zaten normalde şikayet et butonu bulunurken, nasıl böyle bir sözcük kullanılır anlamış değilim. Belki de bazı sitelerde spam bildir şeklinde seçenekler sayesinde bu şekilde kullanımı olgunlaşmış olabilir.

E-Mail spam kutusu
Tüm mail sistemlerinde spam kutusu diye bir klasör bulunmaktadır. Bu klasöre daha çok genellikle istenmeyen mailler düşmektedir. Bunlar genelde reklam içerikli yada virüs olabileceği için mail sistemleri otomatik olarak önemsiz yada spam dediğimiz klasörün içine aktarmaktadır. Bu sayede bu maillerden haberdar bile olmayabilirsiniz.

Checkmoz web sitesi spam score
Bu moz firmasının programlamış olduğu bir web sitesi spam test aracıdır. Bu sayede internette yer alan web sitelerin kalitesi spam score sayesinde ölçülebilmektedir. Bu araç internette yer alan web sitelerin, aldığı reklamlardan, içeriğine kadar inceler ve bazı puanlar verir. Bu puanlar sayesinde sitenin spam skoru da ortaya çıkmış olur. Tabii açıklamadığı ve incelediği özel bazı şeyler de bulunmaktadır. Bunları hiç bir şekilde açıklamazlar ve şirket gizliliği dahilinde korurlar.

Spam aramalar ve spam mesajlar
Bazen değişik numaralardan aranıp otomatik telesekretere bağlanarak, sizlere bazı ürünlerin tanıtımı yapılmaya çalışılabilir. Bazen de sms ile bilgilendirme amaçlı gönderen kişinin numarası olmaksızın spam şeklinde sms ile tanıtımlar gerçekleştirilir. Tüm bunlardan kurtulmak için google bazı önlemler almış, ilerleyen yazılarımızda da bu konulara değineceğiz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Stalk ne demek ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Spam ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Seo nedir

Şimdi de sizlere sadece bazı insanların anlayabileceği SEO teriminden bahsedeceğiz. Yazımızın içinde seo nedir, seo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.