Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Twitter / twitter hesabı silme

twitter hesabı silme

Twitter hesabı silme yada twitter hesap dondurma işlemlerine başlamadan önce, hesabınızı kalıcı olarak silmek mi istiyorsunuz, yoksa ara verip daha sonra devam mi etmek istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Karar verdiğinizi düşünüyorsanız bu yazımızda da sizlere yardımcı olabilmek için; twitter hesap dondurma, twitter hesap açma, twitter hesap kalıcı olarak silme gibi işlemlerin nasıl yapıldığını anlatacağız. Ancak bunlardan önce twitter hesabı neden silinir yada neden dondurulur onlardan bahsedelim.

Twitter hesap neden silinir yada dondurulur?

Twitter hesap silme işleminin neden yapılacağı ile ilgili bir çok neden üretilebilir. Ancak bizim aklımıza gelen 6 maddeyi sizlere aşağıdaki gibi sıraladık. Hadi hep beraber twitter hesap kapama neden yapılır maddeler halinde inceleyelim:

  1. Çok fazla sosyal medya hesabı olduğunu düşünenler, hesap sayısını düşürmek amaçlı silebilirler
  2. Twitter’ın gereksiz olduğunu ve diğer sosyal medya hesaplarının yeterli olduğunu düşünebilirler
  3. İnsanlar gereksiz vakit kaybı olduğunu düşünüp, tüm sosyal medya hesaplarını silebilirler
  4. Çok fazla keko dediğimiz erkekler tarafından rahatsız edilen kızlar, hesaplarını silebilirler.
  5. Bir süre ara verip; kafa dinlemek için bazı insanlar hesaplarını dondurup, daha sonra kullanmaya devam edebilirler
  6. Öğrenciler veya çalışanlar işleri ile ilgilenmek yerine, çok fazla gereksiz vakit geçirdiklerini düşünebilir ve silebilirler

Twitter hesap dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır?

Twitter hesabını devre dışı bırakmak için ilk önce anasayfanın sağ üst köşesinde yer alan yuvarlak resmin olduğu bölüme tıklıyoruz. Daha sonra ; birinci adım olarak ayarlar ve gizlilik ve daha sonra twitter hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklıyoruz.

 

twitter hesap silme

Bir ve ikinci adımları gerçekleştirdikten sonra twitter bu işlemi doğru yapıp yapmadığınız ile ilgili emin olmanızı istiyor. Bu nedenle sizin onayınızı almadan herhangi bir işlem gerçekleştirmeyecektir. Burada size bildirilen uyarıları en ince ayrıntısına kadar okuyup hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıkladığınızda hesabınız dondurulmuş olacaktır.

twitter hesabı dondurma

Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Twitter hesabınızı dondurduktan sonra silme ile alakalı ekstra bir işlem yapmanız gerekmemektedir. Şöyle de ekstra bir şey var ki; twitter hesabınızı dondurdunuz ve 30 gün boyunca hiç bir şekilde tekrar giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinir. Zaten ikinci resimde de twitter bunu size özel olarak belirtiyor. Yazdıklarına göre sizin kişisel verilerinizi 30 gün boyunca saklayabilirlermiş. Gelelim şimdi de twitter hesap açma işleminin nasıl yapıldığına..

Twitter hesabı sildikten sonra tekrar açılır mı?

Cevabımız Evet arkadaşlar, twitter hesabı silindikten sonra kolay bir şekilde açılır. Zaten bir önceki maddemizde de hesabınızı dondurduktan sonra, eğer 30 gün içinde normal bir şekilde giriş yaparsanız hesabınızın aktifleşeceğini belirtmiştik. Twitter hesabını aktifleştirmek için, herhangi bir ekstra işlem yapmanıza lüzum yoktur. Son olarak twitter hesap silme, twitter hesap dondurma veya twitter hesabını tekrardan aktifleştirme işlemleri ile alakalı sorunlar yaşarsanız, bu konuyu bizlere bildirebilirsiniz. Bunlarla alakalı en kısa sürede sizlere dönüş sağlanacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan twitter da engelleme nasıl yapılır? başlığındaki makalemizde kişi engelleme, twitter engel kaldırma ve twitter engelleme ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

twitter hesabı silme makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.