Anasayfa / Programlama / Fotoshop Dersleri / fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

fotomontaj ile fotoshop arasındaki farklar

Fotomontaj nedir? Fotoshop nedir? Fotoshop ile fotomontaj arasındaki farklar nelerdir? Gibi kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını bu yazı üzerinden sizlerle paylaşacağız.
Fotomontaj nedir tdk?
Fotomontaj’ın Türk Dil Kurumu’ndaki karşılığı: birden fazla fotoğrafın farklı bölümlerinin birleştirilerek anlamlı bir bütün fotoğraf oluşturma işlemine fotomontaj denmektedir. Fotomontaj çalışmaları genelde komik ve arkadaşlarımızla eğlenmek için yaptığımız çalışmalardır. Yazılarımız da zaman zaman komik fotomontaj çalışmalarına da yer vereceğiz.

Fotoshop nedir?

Geçmişte ilk olarak adobe firmasının programladığı; fotoğraf değiştirme , düzenleme, logo tasarımı ve sıfırdan çalışmalar yapmaya olanak sağlayan bir görsel tasarım programıdır. Ancak günümüzde artık çok yaygın bir biçimde kullanılmaktadır ve internette paylaşılan bir çok fotoshop programı bulunmaktadır. Hatta indirmeden online photoshop yapmak bile mümkündür diyebiliriz. Bu tür programlar yardımıyla telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan kolayca fotoshop yapabilirsiniz.

Fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

Aslında ikisinin tanımından da kolaylıkla anlaşılmaktadır. Fotomontaj , fotoshop programları ile yapılan bir çalışma iken, fotoshop ise bu çalışmaların yapıldığı bir programdır. Hatta daha önceki yazılarımızda da bazı photoshop programların da çalışmalar nasıl yapılır, fotomontaj nasıl yapılır, önemli fotoshop dersleri gibi bir çok konuya yer verdik. Sitemizde yer alan photoshop kategorisinden, alakalı tüm yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece fotomontaj yapabilecekğiniz android ve ios uygulamaları da store’larında mevcuttur.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Online indirmeden fotoshop yap programsız site üzeri yapma başlığındaki makalemizde fotoshop nasıl yapılır, photoshop online free editor pixlr ve ücretsiz online fotoshop yapma siteleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Kaliteli fotoşop nasıl yapılır

Teknolojinin iyice ilerlemesi ile birlikte günümüzde artık telefondan, bilgisayardan ve herhangi bir web sitesinden fotoşop …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.