Cumartesi , Aralık 16 2017
Cambaz Organizasyon / Programlama / Fotoshop Dersleri / fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

fotomontaj ile fotoshop arasındaki farklar

Fotomontaj nedir? Fotoshop nedir? Fotoshop ile fotomontaj arasındaki farklar nelerdir? Gibi kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını bu yazı üzerinden sizlerle paylaşacağız.
Fotomontaj nedir tdk?
Fotomontaj’ın Türk Dil Kurumu’ndaki karşılığı: birden fazla fotoğrafın farklı bölümlerinin birleştirilerek anlamlı bir bütün fotoğraf oluşturma işlemine fotomontaj denmektedir. Fotomontaj çalışmaları genelde komik ve arkadaşlarımızla eğlenmek için yaptığımız çalışmalardır. Yazılarımız da zaman zaman komik fotomontaj çalışmalarına da yer vereceğiz.

Fotoshop nedir?

Geçmişte ilk olarak adobe firmasının programladığı; fotoğraf değiştirme , düzenleme, logo tasarımı ve sıfırdan çalışmalar yapmaya olanak sağlayan bir görsel tasarım programıdır. Ancak günümüzde artık çok yaygın bir biçimde kullanılmaktadır ve internette paylaşılan bir çok fotoshop programı bulunmaktadır. Hatta indirmeden online photoshop yapmak bile mümkündür diyebiliriz. Bu tür programlar yardımıyla telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan kolayca fotoshop yapabilirsiniz.

Fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir?

Aslında ikisinin tanımından da kolaylıkla anlaşılmaktadır. Fotomontaj , fotoshop programları ile yapılan bir çalışma iken, fotoshop ise bu çalışmaların yapıldığı bir programdır. Hatta daha önceki yazılarımızda da bazı photoshop programların da çalışmalar nasıl yapılır, fotomontaj nasıl yapılır, önemli fotoshop dersleri gibi bir çok konuya yer verdik. Sitemizde yer alan photoshop kategorisinden, alakalı tüm yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece fotomontaj yapabilecekğiniz android ve ios uygulamaları da store’larında mevcuttur.

Önceki yazılarımız arasında bulunan fotoshop programı türkçe başlığındaki makalemizde fotoshop düzenle menüsü, fotoshop filtre menüsü ve fotoshop katman oluşturma ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir? makalesinin yazarı Mustafa CAMBAZ

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

fotoshop programı türkçe

fotoshop programı türkçe

Bugün daha önce paylaşmış olduğumuz online fotoshop programı ile alakalı menülerin açıklamalarını gerçekleştireceğiz bu linkten …

fotomontaj ile fotoshop arasındaki fark nedir? için Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir