Anasayfa / Teknoloji / Windows ekran görüntüsü nasıl alınır

Windows ekran görüntüsü nasıl alınır

Telefonlarda popüler olan ekran görüntüsü alma işleminin bilgisayar versiyonu hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızda windows ekran görüntüsü nasıl alınır , nereye kaydedilir gibi sorularınıza tercüman olacağız.Öncelikle bilgisayarda ekran görüntüsü alma işleminin bize ne gibi katkı sağlayacağından bahsedelim. Zaman zaman bilgisayarınızda bazı verilerin sosyal ortam da veya mail ortamında kaydedilmemesi gibi bir durum ile karşılaşabilirsiniz yada ekran görüntüsü alıp kanıt olarak kullanmanız da gerekebilir. İşte tam bu durumda windows ekran görüntüsü alma aracı ile kolaylıkla halledeceğiz.

Bilgisayardan ekran görüntüsü nasıl alınır?

print screen ekran görüntüsü alma

Windows ekran görüntüsünü alabilmek için bilgisayarımız da yer alan print screen tuşunu kullanmamız yeterlidir.Daha sonra bunu herhangi bir yere rahatlıkla aktarabilirsiniz.Daha sonra bunu CTRL+V tuşlarını kullanarak dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Ekran görüntüsü nerelere yapıştırılabilir?

Ekran görüntüsü CTRL+V tuşlarını kullanabildiğiniz hemen hemen her yere yapıştılılabilir. Bizim önerilerimiz; eğer photoshop kullanıyorsanız, yeni bir sayfa açıp yapıştırabilirsiniz. Whatsapp web kullanıyorsanız direk yapıştırabilirsiniz. Yada facebook messenger ile herhangi bir kişiye gönderim yapabilirsiniz.

Windows ekran görüntüsü nereye kaydedilir?

Windows ekran görüntüsü tıpkı siz herhangi bir şeyi kopyalamış gibi bilgisayarın ön belleğine kaydedilir. Yani siz prin screen tuşunu kullanarak ekran görüntüsü alıp, hemen ardından başka bir şey kopyaladığınız da ekran görüntüsünüz kaybolur.Yazımızda windows ekran görüntüsü çekme işleminin nasıl yapıldığını anlattık, bu konu ile alakalı yine kafanıza  takılanlar olursa eğer yorum olarak yazabilirsiniz.

Windows ekran görüntüsü nasıl alınır makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.