Anasayfa / Teknoloji / bu bağlantı türünü açacak bir uygulama yüklenmedi hatası

bu bağlantı türünü açacak bir uygulama yüklenmedi hatası

İşletim sistemlerinin gelişmesi ile birlikte, daha karmaşık bir hal alınarak hataların çözümleri de zorlaşmaya başlanmıştır.Şimdi sizlere windows 8.1 de en çok alınan hatalardan biri olan, bu bağlantı türünü açacak bir uygulama yüklenmedi hatasının çözümünü paylaşacağız. Tabi bu hatanın birden fazla nedeni olabilir bu nedenle bu seçenekleri sırayla deneyip kendi bilgisayarınızda test etmelisiniz

BOZUK KLAVYE
Bilgisayarınıza bağlı olan klavyenizin e-posta gönderme amaçlı kullanılan tuşu takılı olabilir.Tuşunuza baskı uygulayarak bir kaç kez test edin, herhangi bir değişiklik yoksa ,bunu başka bir klavye ile test edin. Eğer sorununuz hala çözülmediyse sıradaki seçeneğimize geçelim.

Bilgisayarınızı virüslerden arındırın
Herhangi bir virüs sayesinde bu hatayı almış olabilirsiniz. Bu nedenle kullandığınız virüs programının aktif olduğundan emin olun ve bilgisayarınızı detaylı bir şekilde taratın. Virüs temizleme işlemini yapmanız halinde yine hala herhangi bir değişiklik bulunmuyor ise son seçeneğimiz sizin için ilaç gibi gelecektir.

Arka planda bilinmeyen uygulamaları kontrol edin
Bilgisayarınızda sizin bilginiz dışında çalışan ve bu hatayı tetikleyecek bir şey olabilir. Eğer arka planda şüphelenip hiç alakasız bir uygulamanın çalıştığını görüyorsanız, hemen sonlandırın. Peki ben arka plan uygulamalarını nasıl sonlandıracağımı bilmiyorum mu diyorsunuz, hemen onu da anlatalım 🙂

Arka plan uygulamaları nasıl temizlenir?
Bilgisayarınızın arka uygulamalarını nasıl temizleyeceğiniz hakkında bilginiz yok ise;

  1. İlk önce ctrl+alt gr + delete tuşuna basıyoruz
  2. Açılan sayfada görev yöneticisini seçiyoruz
  3. Görev yöneticisini seçtikten sonra uygulamalar  yazan bölümde, bilgisayarınızın çalışan uygulamalarını görebilirsiniz. Eğer bunları daha detaylı incelemek istiyorsanız, işlemler seçeneğine göz atabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Termal macun nereden alınır ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

bu bağlantı türünü açacak bir uygulama yüklenmedi hatası makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.