Anasayfa / Eğitim / Ponçik ne demek

Ponçik ne demek

Son zamanlarda dilimize yapışmış böylece giden bir ponçik sözcüğü bulunmaktadır. Peki ponçik ne demek dediğinizi içinizden duyar gibiyim. Ponçiğin aslında direk bir anlamı bulunmamaktadır, hatta ponçik tdk da sözlük anlamlarında dahi bulunmamaktadır. İnternet aramalarında genelde ponçik tatlısı şeklinde gözükmektedir.Aslında ponçiğin birden fazla anlamı bulunmaktadır.Sırayla anlamlarını inceleyelim:

Ponçik Tatlısı

Ponçik Tatlısı

Bu tatlı Polonya ile özleşmiş bir tatlıdır. Bu tatlı ülkemizdeki pişi tatlısına benzemektedir. Çok fazla çeşidi bulunmaktadır. İçinde krema , reçel , çikolata gibi farklı tatlar almak adına , farklı şeyler konabilir. Polonya dışında bu tatlıyı Rusya ile Ukrayna da yapmaktadır. Tabi her ülke kendi mutfağında farklı çeşitlerini , farklı yerlerde yapmaktadır. Ancak Ponçik Tatlısının Polonya’dan geldiğini bilmemiz yeterlidir.Yukarıdaki resimde de bizim seçmiş olduğumuz bir ponçik tatlısının resmini görebilirsiniz.

Ponçik (Bizim Genelde Kullandığımız Anlamı)

ponçik ne demek

Genelde arkadaşlar arasında çok kullanılmaktadır. Sevilen şirin insanlar ile alakalı olarak ta kullanılabilir. Kısaca Şirin olan her şeye ponçik denebilir. En çok lise ve dengi okullarda son zamanlarda çok fazla kullanılıyor ve artık dilimize iyice yapışmış durumdadır. Yukarıda da bir tane ponçik panda bulunmaktadır. Zaten halk arasında ponçik hayvanlar, ponçik kediler, ponçik köpekler şeklinde kullanımlarına da rastlamışsınızdır. Şuanda ponçik sözcüğü dilimize yapışmış olduğu gibi , insanların anlamını bilmesinden kaynaklanan nedenden dolayı arama motorlarında çok sayıda ponçik ne demek sözcüğü aramalarına rastlamışsınızdır.Aşağıda da ekstra olarak ponçik kedileri de inceleyebilirsiniz.

ponçik kediler

Ponçik İsimler

Şimdi de sizlere bonus olarak, özellikle kedilerinize koyabileceğiniz bazı isimleri paylaşacağız.Tabi bunu uygun gördüğünüz bir çok hayvan için de kullanabilirsiniz.İşte bizim seçtiğimiz, en ponçik 10 hayvan ismi:

 1. Ponpon
 2. Garfield
 3. Rıfkı
 4. Zuzu
 5. Tırmık
 6. Portakal
 7. Pırtık
 8. Tarçın
 9. Şapşik
 10. Püskül

Bu isimleri koyduğunuzda hayvanınıza ponçik bir isim koymuş olacaksınız 🙂

Önceki yazılarımız arasında bulunan Cambaz ipte balık dipte gerek atasözünün anlamı nedir kısaca ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Ponçik ne demek makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Farabi Nedir ve Farabi Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda üniversite öğrencilerinin merak ettiği farabi nedir ve farabi nasıl yapılır sorusunu …

3 Yorum

 1. Erkek arkadaşım sürekli bana ponçiğim deyip duruyordu.İnternet aramalarımda hep saçma sapan sonuçlar çıktı. Sayenizde ponçik ne demek çok ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş oldum. Çok detaylı hiç bir ayrıntıyı atlamadan çok güzel anlatmışsınız 🙂

 2. Bir arkadaşım bu sözcüğü ağzıma doladı.Benimde bir tane kedim var sürekli onu ponçiğim diye seviyorum. Ancak ponçik sözcüğünün anlamını bilmiyordum. Sayenizde sözcüğün ne demek olduğunu da öğrenmiş olduk çok teşekkür ediyorum

 3. Rica ederim arkadaşlar güzel yorumlarınız için asıl ben teşekkür ediyorum. Bu arada ponçik sözcüğünün trend olarak daha da yaygınlaştığını ve hatta ponçik ne demek sözcüğünün google aramalarında da çok hızlı bir şekilde arttığını sizlere söylemek istiyorum. Yine bu tarz dilimize eklenen sözcük görürseniz, bizimle paylaşın aynı şekilde tanıtımını yaparak insanların öğrenmesini sağlayalım.

  Şöyle de bir konuya da değinmek istiyorum; üniversiteler ve bir çok şirkette de artık ponçik sözcüğünün çok fazla kullanıldığını farkettim. Hele yılbaşında alınan oyuncak ayıları sosyal medyada paylaşan bir çok kişi sözcüğümüzün etiketine boğmuş resmen, ben araştırmalarıma devam ediyorum. Hepinize bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ediyor, yeni yılınızda mutluluklar diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.