Cumartesi , Aralık 16 2017
Cambaz Organizasyon / Eğitim / Ponçik ne demek

Ponçik ne demek

Son zamanlarda dilimize yapışmış böylece giden bir ponçik sözcüğü bulunmaktadır. Peki ponçik ne demek dediğinizi içinizden duyar gibiyim. Ponçiğin aslında direk bir anlamı bulunmamaktadır, hatta ponçik tdk da sözlük anlamlarında dahi bulunmamaktadır. İnternet aramalarında genelde ponçik tatlısı şeklinde gözükmektedir.Aslında ponçiğin birden fazla anlamı bulunmaktadır.Sırayla anlamlarını inceleyelim:

Ponçik Tatlısı

Ponçik Tatlısı

Bu tatlı Polonya ile özleşmiş bir tatlıdır. Bu tatlı ülkemizdeki pişi tatlısına benzemektedir. Çok fazla çeşidi bulunmaktadır. İçinde krema , reçel , çikolata gibi farklı tatlar almak adına , farklı şeyler konabilir. Polonya dışında bu tatlıyı Rusya ile Ukrayna da yapmaktadır. Tabi her ülke kendi mutfağında farklı çeşitlerini , farklı yerlerde yapmaktadır. Ancak Ponçik Tatlısının Polonya’dan geldiğini bilmemiz yeterlidir.Yukarıdaki resimde de bizim seçmiş olduğumuz bir ponçik tatlısının resmini görebilirsiniz.

Ponçik (Bizim Genelde Kullandığımız Anlamı)

ponçik ne demek

Genelde arkadaşlar arasında çok kullanılmaktadır. Sevilen şirin insanlar ile alakalı olarak ta kullanılabilir. Kısaca Şirin olan her şeye ponçik denebilir. En çok lise ve dengi okullarda son zamanlarda çok fazla kullanılıyor ve artık dilimize iyice yapışmış durumdadır. Yukarıda da bir tane ponçik panda bulunmaktadır. Zaten halk arasında ponçik hayvanlar, ponçik kediler, ponçik köpekler şeklinde kullanımlarına da rastlamışsınızdır. Şuanda ponçik sözcüğü dilimize yapışmış olduğu gibi , insanların anlamını bilmesinden kaynaklanan nedenden dolayı arama motorlarında çok sayıda ponçik ne demek sözcüğü aramalarına rastlamışsınızdır.Aşağıda da ekstra olarak ponçik kedileri de inceleyebilirsiniz.

ponçik kediler

Ponçik İsimler

Şimdi de sizlere bonus olarak, özellikle kedilerinize koyabileceğiniz bazı isimleri paylaşacağız.Tabi bunu uygun gördüğünüz bir çok hayvan için de kullanabilirsiniz.İşte bizim seçtiğimiz, en ponçik 10 hayvan ismi:

 1. Ponpon
 2. Garfield
 3. Rıfkı
 4. Zuzu
 5. Tırmık
 6. Portakal
 7. Pırtık
 8. Tarçın
 9. Şapşik
 10. Püskül

Bu isimleri koyduğunuzda hayvanınıza ponçik bir isim koymuş olacaksınız 🙂

Önceki yazılarımız arasında bulunan Cambaz ipte balık dipte gerek atasözünün anlamı nedir kısaca ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

Ponçik ne demek makalesinin yazarı Mustafa CAMBAZ

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bilinçli bir alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Bilinçli bir tüketici nasıl alışveriş yapmalıdır? Alışveriş yaparken nelere dikkat etmelidir? Alışveriş yaparken ürünün neyine …

2 Yorum

 1. Erkek arkadaşım sürekli bana ponçiğim deyip duruyordu.İnternet aramalarımda hep saçma sapan sonuçlar çıktı. Sayenizde ponçik ne demek çok ayrıntılı bir şekilde öğrenmiş oldum. Çok detaylı hiç bir ayrıntıyı atlamadan çok güzel anlatmışsınız 🙂

 2. Meryem GÜNEŞ

  Bir arkadaşım bu sözcüğü ağzıma doladı.Benimde bir tane kedim var sürekli onu ponçiğim diye seviyorum. Ancak ponçik sözcüğünün anlamını bilmiyordum. Sayenizde sözcüğün ne demek olduğunu da öğrenmiş olduk çok teşekkür ediyorum

Ponçik ne demek için Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir