Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Eğitim / İSMEK Nedir ve İSMEK’e Nasıl Başvurulur?

İSMEK Nedir ve İSMEK’e Nasıl Başvurulur?

Merhaba arkadaşlar, bu konumuzda İSMEK nedir ve İSMEK’e nasıl başvurulur? sorusunu işleyeceğiz. Eminim merak edenler için önemli bir konu olacaktır.

Arkadaşlar, öncelikle İSMEK Nedir? İSMEK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları anlamına gelmektedir. İSMEK belediye ibaresinden de anlaşılacağı üzere devlete ait olmakla birlikte meslek eğitimi kursları vermektedir. İSMEK nedir sorusunu biraz daha açacak olursak, İSMEK’in İstanbul’daki şubeleri neredeyse her ilçede mevcuttur. Bu ilçelerde ücretsiz olarak photoshop dersleri, ofis programları dersleri, diksiyon dersleri ve Arapça dersleri gibi birbirinden farklı onlarca ders verilmektedir. Ayrıca katılmış olduğunuz dersler için İSMEK’ten ayrı ayrı sertifika alma şansınızda var.

Peki İSMEK’e nasıl başvurulur? İSMEK’e internet üzerinden başvuru yapıyorsunuz. Googleye İSMEK yazdığınızda resmi sayfası çıkacaktır. Oradan bilgilerinizi girerek giriş yaptığınız taktirde bölüm seçme ekranı önünüze gelecek. Oradan istediğiniz bölümleri seçerek kayıt olabilirsiniz. Kayıt olma aşamasında belli kontenjanlar vardır. Bu kontenjanları dikkate alarak kayıt olmak zorundasınız. Aksi taktirde üyeliğiniz geçerli olmayabilir. Ayrıca yakın zamanda başlayacak olan dersin kontenjanı dolu gözükse bile sisteme üyelik elektronik ortamda gerçekleştiği için boşalma ihtimali de vardır. Bu yüzden yazılmak istiyorsanız ara ara bakmanızda fayda vardır.

İSMEK’e nasıl başvurulur sorusunu yukarıdaki yazımızda detaylıca anlattık. Bu metne bakarak siteye girdiğinizde kolaylıkla ders seçebilir ve kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız İSMEK size büyük avantaj sağlayacaktır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Lisans Tezi Nasıl Yazılır? başlığındaki makalemizde bitirme projesi nasıl yazılır, lisans tezi yazma ve tez nasıl yazılır ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Okan KABUK

Bunu biliyormusun?

Yatay Geçiş Nasıl Yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda yatay geçiş nasıl yapabilirim sorusunu işleyeceğiz. Pek çok üniversite öğrencisinin ailesinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.