Anasayfa / Moda / El işleri / Basit iğne oyası modelleri ve havlu kenarı örnekleri yeni

Basit iğne oyası modelleri ve havlu kenarı örnekleri yeni

Geçmişten günümüze kalan en büyük hazineler arasında yer alan havlu kenarı örnekleri ve iğne oyası modellerini sizlerle paylaşacağız.Her ne kadar varlığını yitirmiş olsa da hala bir çok genç kızın çeyizlerini süsleyen bu güzide el emeği göz nuru eserler çok kişi tarafından takip ediliyor. Hatta bir çok kişi bu ürünleri işlemeye vakti olmadığı için çok yüksek fiyatlara satın alabiliyor.Şimdi de sizlere özel olarak seçtiğimiz modelleri paylaşacağız:

İğne Oyası Modelleri

Öncelikle sizler için seçtiğimiz son yılın en popüler modası iğne oyası modellerini paylaşıyorum.Birazdan da havlu kenarı örneklerini sizlere sunacağız. Aşağıda tam tamına sizler için seçtiğimiz 10 adet iğne oyası modellerini görebilirsiniz.Diğer siteler gibi bol bol 100 200 model paylaşmak yerine, bizler özel olarak editörlerimiz tarafından seçilen en iyi 9 modeli sizlere sunuyoruz.

Havlu Kenarı Örnekleri

İğne oyalarından sonra sıra geldi en popüler 9 havlu kenarı örneklerini siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmaya. Bu çalışmalar bizce güncelliğini diğerlerine göre daha çok koruyor. Neden? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Çünkü halen daha sünnet, düğün gibi bir çok organizasyonlarının gelin alma etkinliklerinde arabaların aynalarına işlemeli havlular bağlanmaktadır. Aşağıda da birçok ev hanımının yapmış olduğu en iyi 9 havlu kenarı örneklerini inceleyebilirsiniz:

 

İğne Oyaları Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İğne oyası yapılırken tabi  uyulması gereken birçok kural vardır. Fakat aşağıda yazdıklarımız bunlar içinde en önemlileridir.Zaten yazımızın tamamını okuduğunuzda anlayacaksınız ki sadece en popüler modeller ve en dikkat edilmesi gereken kuralları paylaşıyoruz

  • Dikkat etmemiz gereken en önemli  madde, iğne ve ipliğin uyumudur. Eğer iğne ve iplik uyumlu değilse yaptığımız işin kalitesi de o kadar düşmektedir.
  • Yaptığımız iğne oyalarının mutlaka çalışma öncesi taslak çizimleri yapılmalıdır.
  • Çalışma yaparken çok büyük titizlikle yapmalısınız.Çünkü iğne oyaları yapılırken hata yapıldığında malesef geri dönüşü yoktur ve çalışmanızı kesip atmanız gerekir.

İğne oyaları nerelerde kullanılır?

Yazımızın başında da dediğimiz gibi iğne oyaları popülerliğini yitirmiş olsada kullanım alanları genişlemiştir.Geçmişte sadece havlular ve yemeniler de kullanılan oyalar bugün günümüzde geniş alanlara yayılmıştır. Giydiğimiz kıyafetlerde, ev gereçlerinde süslemelerinde de iğne oyalarını kullanılmaktadır.

 

Basit iğne oyası modelleri ve havlu kenarı örnekleri yeni makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.