Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Fotoshop Dersleri / Photoshopta resimde renk değiştirme aracı kullanımı resimli

Photoshopta resimde renk değiştirme aracı kullanımı resimli

Photoshopta renk değiştirme aracı Photoshop cs3’le beraber gelen bir özelliktir. Yani photoshop cs3 ve sonrasındaki tüm sürümlerde bu aracı kolaylıkla kullanabiliriz. Renk değiştirme aracını kullanmak için tıklayıp resmin üzerine uygulamamız yeterli olacaktır,kullanımı oldukça basittir.Aşağıda da resimli bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlattık.Genellikle bayanlar saç renklerinin nasıl olacağını merak ettiği için, bunu öneceden deneyip görmek ister.Özellikle bu yazımız onlara hitap ediyor diyebiliriz 🙂

Photoshopta renk değiştirme aracı

Öncelikle hangi bölgenin rengini değiştirmek istediğinize karar vermelisiniz.Ben daha önceki çalışmalarda fotomontaj yaptığım bir çalışma üzerinden devam edeceğim.

1.Adım:Photoshopta renk değiştirme aracımızı seçiyoruz.Sol menüden fırça gibi görünen butona bastığınıza bir sekme açılıyor ve aşağıdaki gibi photoshopta renk değiştirme aracını kolayca seçebilirsiniz.

Bu aracı kullanarak fotoğrafın herhangi bir yerinde fotoğrafın ana hatlarını ve dolgunluğunu bozmadan kolayca rengini değiştirebilirsiniz.Ayrıca direk resim üzerine uygulandığı için tamamen sizin yeteneğinize kaldığını söyleyebilirim.

2.Adım:Direk resim üzerine uyguluyoruz, uygularken ben saç bölümünü tercih ettim. Uyguladıkça zatne gözle görünür bir renk değişimini fark ediyorsunuz hemen, aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi oldukça kolay herkesin yapabileceği bir şekilde saçımızın rengini değiştirmeye başladık.

3.Adım:Ton doygunluk değerleri ile daha gerçekçi bir görünüm yakalıyoruz.Kısayol olarak CTRL+U tuşlarına basarak ton doygunluk değerlerine direk geçiş yapabilirsiniz.Buradan fotoğrafınızın ton, doygunluk, parlaklık-kontrast değerlerini değiştirerek daha gerçekçi bir görünüm yakalamaya çalışıyoruz.Bizim fotoğrafımızın saç boyanmış son hali de aşağıdaki gibidir

Tabi ben hızlıca yapmaya çalıştığım için bu şekilde oldu. Sizler daha yavaş , daha çok inceleme ile daha gerçekçi görünümler elde edebilirsiniz. Zaten yazımızın üst bölümlerinde yazdığım gibi bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış birşeydir.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Online indirmeden fotoshop yap programsız site üzeri yapma başlığındaki makalemizde fotoshop nasıl yapılır, photoshop online free editor pixlr ve ücretsiz online fotoshop yapma siteleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

Kaliteli fotoşop nasıl yapılır

Teknolojinin iyice ilerlemesi ile birlikte günümüzde artık telefondan, bilgisayardan ve herhangi bir web sitesinden fotoşop …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.