Cuma , Ekim 16 2020
Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / İphone whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor

İphone whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor

Telefonum gelen fotoğrafları neden kaydetmiyor olabilir?

Whatsapp ve iphone ile gelen güncellemeler ile birlikte yeni özellikler eklenmektedir. Bununla birlikte yeni yeni sorunlarımız ortaya çıkıyor bunlardan biri de İphone whatsapptan gelen fotoğraflar galeride gözükmüyor ne yapmalıyım? sorusudur. Ayrıca bu tarz problemleri telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde veya whatsapp silip tekrar yüklediğinizde tekrar yaşayabilirsiniz.Bu sorunumuzun çok kolay bir çözümü var hemen açıklıyoruz

1 .Yöntem: Whatsapp gelen fotoğrafları kaydetme 

Öncelikle whatsapp açıyoruz, ayarlar bölümünden sohbetler seçeneğini seçtiğimizde aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır.
whatsapp gelen fotoğraflar galeride görünmüyor

Film rulosuna kaydet seçeneğinin aktif olduğundan emin oluyoruz. Zaten fotoğraflarınız galeriye kaydedilmediği için bu seçeneğin gri olduğunu göreceksiniz. Daha sonra bu seçeneği seçerek yeşil hale getiriyoruz. Bu şekilde fotoğrafların kolayca galerinize kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

2.Yöntem:Whatsapp gelen Fotoğrafları tek tek manuel kaydetme

Bu teknik biraz daha uğraştırıcı ve yorucu olabilir. Fakat bazen otomatik olarak kaydedilmemesi size yarar sağlayabiliyor. Örneğin çok fazla whatsapp grubunuz var ve sürekli gereksiz paylaşımlar yapılıyorsa , tek tek fotoğraflarınızı kaydetmek size belirli bir ölçüde yarar sağlayacaktır.Şimdi de kısaca nasıl fotoğraflarınızı tek tek kaydedebileceğinizi hızlı bir şekilde açıklayalım.Öncelikle kaydetmek istediğimiz fotoğrafı açıyoruz ve daha sonra sol alt bölümde gönderme işine yarayan butona basıyoruz. Daha sonra aşağıdaki gibi bir görüntü karşımıza çıkacaktır.

whatsapp gelen fotoğrafları tek tek kaydetme

Yukarıda da görmüş olduğunuz gibi Kaydet, İlet , Paylaş ve profil fotoğrafım olarak ayarla olmak üzere 4 seçeneğimiz bulunmaktadır. Buradan kaydet butonuna bastığmız da, başka herhangi bir şey sormadan direk telefonunuzun galerisine kaydedecektir.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Alt Tuşu ile Sonsuzluk ( ∞ ) İşareti Nasıl Yapılır başlığındaki makalemizde ∞ işareti ne demek, sonsuzluk işareti ios ve sonsuzluk işareti klavyede nasıl yapılıyor ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Yazar Furkan Kahraman

Değişebilir her an herşey!

Bunu biliyormusun?

reynmen

Yusuf AKTAŞ Kimdir? (Reynmen)

Sosyal medya fenomenlerinden benim en sevdiklerim arasında yer alan Yusuf AKTAŞ hayatını ele alacağız. Sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.