Anasayfa / Teknoloji / Ürün incelemesi / Nescafe gold mycafe kahve makinesi kullanımı ve özellikleri

Nescafe gold mycafe kahve makinesi kullanımı ve özellikleri

Nescafe gold mycafe kahve makinesinin kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle nedir bu kahve makinesi onun ile başlayalım. Üretimi Nescafe’ye ait olan bu makine kafelerde içtiğiniz profesyönel kahvelerin bir çoğunu yapmaktadır.Şimdi sizlere nasıl kullanıldığından ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Nescafe Gold Mycafe Makinesinin Özellikleri

Nescafe Gold Mycafe makinesi 5 çeşit kahve yapabilmektedir. Bunlar: Espresso, Latte, Cappuccino, Küçük sade kahve ve büyük sade kahvedir. Makinenin arka bölümünde su haznesi üst bölümünde kahve haznesi bulunmaktadır. Espresso, küçük sade kahve ve büyük sade kahve yapabilmek için bardağı koyup düğmeye basmamız yeterlidir. Ancak sütlü kahve, yani Latte ve Cappuccino yapabilmek için bardağımızın içine çok az bir miktar süt koymalıyız(Yaklaşık olarak 1 parmak yüksekliğinde koymamız yeterli olacaktır.) Bardağımıza normal soğuk sütü koyup düğmeye bastığımızda, makine ilk önce basınçlı buharla sütü ısıtır, aynı zamanda köpürtür ve daha sonra kahveyi ilave eder bu şekilde Latte ve Cappuccino yapar.Yukarıdaki resimde de hangi butonun , hangi kahveyi yaptığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Nescafe Gold Mycafe kahve makinesinin diğer kahve makinelerinden farkı nedir?

Mycafe makinesinin diğer kahve makinelerden farkı toz kahve ile çalışıyor olmasıdır. Diğer kahve makineleri kapsül kahve ile çalışır. Toz kahve ile çalışıyor olması maliyet açısından çok büyük farklar yaratmaktadır. Toz kahve ile kapsül kahve arasındaki fiyat farkları kıyaslanamayacak düzeydedir.

Mycafe Makinesi hangi kahveler ile çalışır?

Makinemiz sadece Nescafe Gold ile çalışmaktadır.Bunun dışında hiçbir kahve ile makinemiz çalışmamaktadır.

Mycafe Makinesi fiyatları ne kadardır?

Mycafe makinesinin fiyatları 300-400 tl aralığında değişmektedir. Zaman zaman kampanyalar ile beraber 270 tl civarı fiyatlara düştüğü de görülmektedir.

Kahve makinem püskürtme şeklinde arıza lambası yaktı ne yapmalıyım?

Mycafe makinesi ev tipi bir makine olduğu için çok uzun kullanımlarda ısınması sonucu arıza lambası yanabilir. Bir süre bekletildikten sonra bu lamba sönecektir. Bizim önerimiz makineyi çok uzun soluklu kullanacaksanız ara ara dinlendirmenizdir.

 

Nescafe gold mycafe kahve makinesi kullanımı ve özellikleri makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.