Anasayfa / Teknoloji / Sosyal Medya / Whatsappta Kalın – İtalik – üstü çizili yazı nasıl yazılır?

Whatsappta Kalın – İtalik – üstü çizili yazı nasıl yazılır?

Başlığı duyduğunda dahi şaşırdığınızı görüyoruz. Çünkü böyle bir özellik olduğunu dahi bir çok kişi bilmiyor. Whatsapp’ta biriyle yazışırken aniden italik, kalın yazı, üstü çizili yazı yazılması mümkündür. Hadi gelin bu özellikleri nasıl kullanabileceğimizi inceleyelim:

  • Whatsappta kalın(bold) yazı yazma: Whatsappta kalın yazı yazmak için cümlenin başına sonuna klavyeden “*” koymamız yeterlidir, gönderdiğinizde zaten yazınızın kalın gönderildiğini göreceksiniz
  • Whatsappta eğik(italik) yazı yazma: Eğik yazı yazabilmek için ise klavyeden  “_” alt tire dediğimiz simgenin koyulması şeklinde yapılabilmektedir.
  • Whatsappta üstü çizili yazma: Bu da aynı şekilde cümlenin başına sonuna “ ~” simgesini cümlenin başına ve sonuna eklememiz gerekmektedir.

Gelin şimdide iphone marka telefonumuzda görsel olarak aşağıda sizlere anlatalım:

Gördüğünüz üzere bizlerde Cambaz.org olarak yazarak, deneyerek sizlerle paylaşıyoruz. Zaten dediğimiz şekilde simgeleri koyduğunuz taktirde göndermeden önce dahi yazı stilleriniz değişmeye başlayabiliyor.

whatsappta kalın italik üstü çizili yazma

2. Fotoğrafımızda da artık gönderdikten sonra nasıl göründüğünü görüyorsunuz, tabii biz cambaz.org yazdığımız için link şeklinde olan yazılar mavi renk oluyor siz normal yazı göndereceğiniz için bold, italik ve üstü çizili yazılarınız siyah renk olacaktır. Siz de bir çok kişinin bilmediği bu özelliği hiç beklemedikleri anda kullanarak şaşırmalarını sağlayabilirsiniz.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Whatsapp web pc uygulaması nedir? nasıl kullanılır? başlığındaki makalemizde whatsapp web den çıkış yapma işemi, whatsapp web kod tarama nasıl yapılır ve whatsapp web özellikleri nelerdir ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Whatsappta Kalın – İtalik – üstü çizili yazı nasıl yazılır? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

reynmen

Yusuf AKTAŞ Kimdir? (Reynmen)

Sosyal medya fenomenlerinden benim en sevdiklerim arasında yer alan Yusuf AKTAŞ hayatını ele alacağız. Sosyal …

2 Yorum

  1. Çağrı Mustafa Alkan

    Bunları öğrendiğim iyi oldu. Başka ipuçları da varsa merakla beklerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.