Anasayfa / Eğitim / İnternet siteleri için makale nasıl yazılır? Nelere dikkat edilir?

İnternet siteleri için makale nasıl yazılır? Nelere dikkat edilir?

Makale yazarken ilk başlamamız gereken yer makalenin başlığıdır. Makalenin başlığına karar verilir daha sonra o başlıkla alakalı bildiğimiz herşeyi yazıya dökeriz.

Makale yazarken nasıl bir başlık seçilmelidir?

Başlık seçerken ilk önce başlık içinde geçen sözcüklerin varyasyonlarını düşünmeliyiz, örnek vermek gerekise ben başlığıma sadece makale yazmış olsaydım internet aramalarında sadece makale şeklinde aramalarda bulunur olacaktım ki zaten makale başlığıyla yazılmış internette milyonlarca belki de milyarlarca makale bulunmaktadır. Bu yüzden başlığımı makale nasıl yazılır bile değil de internet siteleri için makale nasıl yazılır şeklinde belirledim. Başlıklarınızı google aramalarından da seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse google’a makale yazarsak makale ile alaklı en trend, en popüler , en çok aranan başlıkları görebilirsiniz.

 

Bir makalede mutlaka bulunması gereken özellikler nelerdir?

  • Bir makalenin en kötü ihtimal bir resmi bulunmalıdır.Özellikle web sitemizdeki yazarların en sağ alt bölümde yer alan öne çıkan görsel belirle seçeneğine 1 adet resim kesinlikle bırakmaları gerekmektedir.
  • Kategorisi mutlaka sağ bölümden seçilmelidir.
  • Makale içerisinde vurgu yapmak istediğiniz sözcükleri mutlaka kalın yazmalısınız.
  • Makale içerisinde çok önemli başlıklara vurgu yapmak istiyorsanız üst bölümdeki başlık2 ve başlık3 seçeneklerini kullanabilirsiniz.En üst seviye başlık1 seçeneğidir. Ancak kurallara göre 1 sayfanın 1 adet başlığı bulunmalıdır.
  • Etiket kullanımı: Etiketler kategorilerin altında bulunmaktadır. Bir makalenin 3-4 adet maximum etiketi bulunmaktadır.Etiketler arama motorlarında makale başlığı gibi hareket etmektedirler. Örnek vermek gerekilirse benim etiketlerim: seo’ya uygun makale yazmak, arama motorları için makale yazım teknikleri, websitesi için makale yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar, internet siteleri için makale yazarken kullanılan yöntemler  şeklindedir.
  • Eklediğiniz resimleri yüklerken alt yazı ve başlık diye 2 tane kutucuk bulunmaktadır. Başlık bölümüne mutlaka yazı ile alakalı yine aranabileceğini düşnüdüğünüz kısa bir başlık yazmalısınız.
  • Bir makalenin kelime sayısı ortalama 200 den aşağı olmamalıdır. Çünkü zaten alanında uzman kişiler yazdığı bir makaleyi 50 sözcükle anlatıp bitiremezler.Zaten bizim yazı yazdığımız bölümün sol alt tarafında yazdığınız kelime sayısı bulunmaktadır, buradan da ne kadar kelime yazdığınızı takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı özellikle sitemiz yazarlarının daha kolay , daha pratik, daha çok okuyucu kitlesine ulaşabileceğimizi düşünerek yazdım. Sevgili Cambaz.org ailesi yazarları umarım bu yazımı beğenirsiniz 🙂

Önceki yazılarımız arasında bulunan NEDEN YABANCI DİL ÖĞRENMELİYİZ? ile ilgili makalemizi mutlaka incelemelisiniz.

İnternet siteleri için makale nasıl yazılır? Nelere dikkat edilir? makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Farabi Nedir ve Farabi Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bugünkü konumuzda üniversite öğrencilerinin merak ettiği farabi nedir ve farabi nasıl yapılır sorusunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.