Anasayfa / Tarifler / Evde sağlıklı muz dondurması tarifi nasıl yapılır resimli anlatım

Evde sağlıklı muz dondurması tarifi nasıl yapılır resimli anlatım

Özellikle sporla uğraşan bir çok kişinin bu tarifi kullandığını, sağlıklı karbonhidrat kaynağını muzdan sağladığını duymuşsunuzdur.Muzun faydaları saymakla bitmez bu konu hakkında da Beslenmenin Cambazı Elif Müge TAYYAR‘ında mutlaka görüşleri olacaktır. Her ne kadar kışın ortasında olsak da eğer diyet  yapıyorsak canımız tatlı çekebilir. İşte tam bu anda yaz kış sürekli yiyebileceğiniz bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz. İçinde hiç bir şekilde meyve dışında şeker bulunmayan muz dondurmasını yapmakta oldukça pratik, şimdi gelelim tarifimize:

Öncelikle yukarıda görmüş olduğunuz gibi muzları doğruyoruz, daha sonra doğradığımız buzları herhangi bir şeyin içine koyup derin dondurucuya atıyoruz(Poşet, kap, tupperware olabilir). Burda işin püf noktası, muzların kesinlikle çok sert bir şekilde dondurulmuş olmasıdır. Eğer katı bir şekilde muzlar donmamış ve sizde bu şekilde tarife devam ederseniz, aslında normal muzu rondodan geçirip yemiş olursunuz.

Muzlarımızı rondoya atıyoruz ve bir miktar süt ilave ediyoruz. Daha sonra rondonun muzlar resimdeki kıvama gelecek kadar karıştırmasını sağlıyoruz. Eğer güzel karışmıyor parçalanmıyor ise biraz daha süt ilave edebilirsiniz. Bunu aslında muz dondurmasının hammaddesidir.

Neyli muz dondurması yapılabilir?

Bu yaptığmız tarifi aslında sade bir dondurma gibi düşünebilirsiniz. Bundan sonrası tamamen sizin damak zevkinize, alacağınız kalorilere bağlıdır. Dilerseniz kakao, dilerseniz çikolata parçacıkları, dilerseniz meyveler ilave edebilirsiniz. Yok kalorisi düşük olsun derseniz tarçın, fındık, fıstık, ceviz, badem gibi şeyler de ilave edebilirsiniz.

Örnek olarak tabağa servis edilmiş bir muz dondurmasının görüntüsü yukarıdaki gibidir.Dediğimiz gibi görsel olarak da , tat olarak da kendi muz dondurmanızı kendi istediğiniz gibi şekillendirmek mümkndür.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan İşletmelerde Ayva Reçeli ve HACCP NEDİR? başlığındaki makalemizde HACCP, haccp-kurallar ve nedir-haccp ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Evde sağlıklı muz dondurması tarifi nasıl yapılır resimli anlatım makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Yulaflı yumurtalı krep tarifi nasıl yapılır

Diyet yapanlar için mükemmel bir tarif paylaşacağız.İçinde bol miktarda kaliteli karbonhidrat ve protein bulunan yulaflı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.