Anasayfa / Tarifler / Yemek Tarifleri / Tavada yumurtalı ekmek nasıl yapılır

Tavada yumurtalı ekmek nasıl yapılır

yumurtalı ekmekYine erkeklere yönelik yapılması kolay bir tarif olan tavada yumurtalı ekmek ile karşınızdayız. Yine eşiniz güne gitti ve evde kimse yok ne yiyeceğiz ki biz kahvaltıda aç mı kalalım?  Tabii ki de hayır, yine pratik bir tarif ile kahvaltınızı renklendireceğiz. Şimdi lafı uzatmadan kısaca çok hızlı bir şekilde yumurtalı ekmek tarifini  verelim.

Yumurtalı ekmek malzemeleri

İnternette bir çok yumurtalı ekmek çeşitlerini bulabilirsiniz. Fakat biz size kısa yoldan aç kalmamanız için en az malzemeyle nasıl yapabileceğinizi anlatacağız 🙂

Malzemeler:

  • Yumurta
  • Süt (İsteğe göre)
  • Sıvı yağ
  • Tuz
  • Ekmek

Yumurtalı Ekmek Tarifi

Yumurtalı ekmek yapabilmek için ilk önce ekmeklerimizi dilimliyoruz. Burada dilimleri ince keserseniz daha çok yumurta tadı, kalın keserseniz daha çok ekmek tadı alırsınız. Biz aç kalmamak için yapacağımızdan dolayı ekmekleri biraz daha kalın dilimleyebiliriz. Daha sonra bir miktar yağı tavamıza döküp ısınmasını bekliyoruz. Ayrı bir kaba da aynı zamanda yumurtalarımızı kırıyoruz. Yumurtaları kırdığımız kabın içine isteğe göre tuz ve az bir şey süt ilave ediyoruz. Eğer evinizde süt yoksa, sütsüz de yapabilirsiniz. Şimdi dilimlediğimiz ekmekleri , kabın içinde bulunan yumurtalı karışımımıza arkalı önlü değdirip kızgın yağlı tavaya bırakıyoruz. Tavanın büyüklüğüne göre ekmek dilim sayısını ayarlayabilirsiniz. Tavamızda kızgın yağ olduğu için ekmeklerimiz hızlı bir şekilde kızaracaktır, hemen arkasını çevirip arkasını da kızarttığınız da yumurtalı ekmeklerimiz hazır hale gelecektir.

Yumurtalı ekmek kalorisi ne kadardır?

1 porsiyon yani yaklaşık olarak 100 gram civarındaki bir yumurtalı ekmeğin kalori miktarı 229 kcal civarında dır.

Önceki yazılarımız arasında bulunan Mantarsız kremalı makarna tarifi başlığındaki makalemizde dereotlu makarna, makarna çeşitleri ve makarna kalori ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

Tavada yumurtalı ekmek nasıl yapılır makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

domates çorbası

1 kişilik domates çorbası tarifi

Soğuk kış aylarının eşsiz lezzeti çorba, her menüde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Çorbanın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.