Anasayfa / Ekonomi / bitcoin yıllara göre fiyatı ne kadar

bitcoin yıllara göre fiyatı ne kadar

Hemen hemen her haber kanalında bir haber konusu olan bitcoin hakkında bir yazı daha paylaşmak bize farz oldu. Ülkemizde google ve türevleri arama motorlarında dahil en çok aranan sözcükler arasına giren bitcoin yıllara göre fiyatı başlangıçta uzun vade de kazandırmış olsa da, son 1-2 yıl içerisinde çok büyük bir sıçrama yaparak herkesin kafasını karıştırdı. Bir çok ülkenin de bu konu ile alakalı önlem alamaması tüm ekonomileri düşündürüyor.

2009 yılında bitcoin ne kadar?

Bitcoin, 2009 yılında ismi çok duyulmayan bir para birimiydi. Hatta bir çoğumuzun oyun oynarken yada internette gezerken reklamını görüp kapattığı bir sistemdi. O yıl içerisinde bitcoinin fiyatı 0,06$ idi.  Bu fiyattan yanlışlıkla alıp, bilgisayarınızda veya başka bir yerde unuttuysanız kesinlikle bir şekilde bulmanızı öneriyoruz :). Bu yıllarda bitcoin bilinmediği için genelde insanlar tarafından çok önemsenmezdi alan kişilerde kendi arasında  eğlence amaçlı satın almışlardı

Şimdi de sırayla merak edenler için 2009 ‘dan günümüze kadar yıl yıl bitcoinin fiyat değişimini sizlerle paylaşacağız.

  • 2009 yılı bitcoin değeri : 0,06$
  • 2010 yılı bitcoin değeri : 0,49$
  • 2011 yılı bitcoin değeri : 35$
  • 2012 yılı bitcoin değeri : 15,40$
  • 2013 yılı bitcoin değeri : 1.151$
  • 2014 yılı bitcoin değeri : 934$
  • 2015 yılı bitcoin değeri : 461,16$
  • 2016 yılı bitcoin değeri : 967,48$
  • 22.12.2017 tarihinde bitcoin fiyatı tam tamına 13,248$ değerinde…

Bitcoin zaman zaman çok çılgın çıkışlar yapmış, zaman zaman da çok sert inişlere maruz kalmıştır. Hatta bir ara neredeyse yerinde saymışken bir ara uçarak yükselmiştir. Bitcoin’in ne zaman, nerede, ne yapacağını kestirebilmek çok güçtür.Bu nedenle diğer bitcoin yazılarımda da belirttiğim gibi , bitcoin borsalarında alıp satmak yerine düzenli alımlar yapılmalıdır. Günümüzde ise 2017 yılının gündeminde olup çok çılgın bir şekilde yükselmesiyle popülerliği iyice artmıştır.  Aslında bitcoin benim düşünceme göre popülerliği arttıkça, insanlar satın aldıkça yükselen bir sisteme karşılık gelmektedir. Mesela bitcoin’in 2018 yılında ne yapacağını kimsenin tahmin edemeyeceğini düşünüyorum. Belki deliler gibi yükselmeye devam eder, belki de 2016 yılında yaptığı gibi yarı fiyaltarına düşer. Fiyatları takip ederek, yaşayıp hepimiz göreceğiz.

 

Önceki yazılarımız arasında bulunan Bankalardan Kredi Nasıl Alınır? başlığındaki makalemizde bankalardan kredi nasıl alınır, en kolay kredi veren bankalar ve kredi nasıl alırım ile ilgili bilgiler bulunmaktadır.

bitcoin yıllara göre fiyatı ne kadar makalesinin yazarı Admin

Ekom araştırma ve tanıtım hizmetlerinde aktivite saha sorumlusu pozisyonunda ve aynı zamanda Cambazların Prensi :)

BUNU BİLİYOR MUYDUN?

Borsaların düşüşü neyi ifade eder ?

Borsaların Düşüşü Neyi İfade Eder ?   Piyasa Bozulması   Piyasa aksaklığı, piyasaların normal ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.